Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hisseler Her Portföyde Olmalı! Uzman Şirketleri Paylaştı

İnfo Yatırım Satış ve Pazarlama Direktörü Sertaç Ekeke, Borsa İstanbul’da ucuz kalmış ve hikayesi olan hisseleri yatırımcılarla paylaştı. İşte detaylar;
Bu Hisseler Her Portföyde Olmalı! Uzman Şirketleri Paylaştı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da beklentiler dahilinde 10 bin puanın üzerinde seyir devam ederken milyonlarca yatırımcı gelecek dönemlerde hangi hisselerin öne çıkacağını ve getiri açısından potansiyel taşıdığını araştırıyor.

İnfo Yatırım’dan Sertaç Ekeke, A Para’da yaptığı değerlendirmede Borsa İstanbul’da düzeltmelerin görülebileceğini, borsada dolar bazında 400 dolar hikayesinin devam ettiğini belirtti. Borsada yılın ikinci yarısından itibaren not artışlarıyla birlikte yabancı yatırımcı girişinin artabileceğini paylaştı.

Borsanın önünde gri listeden çıkma hikayesi olduğunu, bunun ufacık bir söylentisinin bile yukarı yönlü olarak etki ettiğini kaydetti.

“Bu Hisseler Portföyde Olmalı”

Sertaç Ekeke, “Bankacılık sektöründe düşüşler alım fırsatı. Ufak kar satışları gayet normal. Bankaları düşünürken yabanı faktörü göz önünde bulundurulmalı.” ifadelerini kullandı.

Ülker Bisküvi (ULKER), Migros (MGROS) veya Bim’in (BIMAS) portföylerde olması gerektiğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Özellikle Migros’un kendi dinamiklerinde gelişen bir şirket olduğunu, düzeltmenin ardından hissenin 550-600 TL seviyesine doğru hareket edebileceğini bildirdi. İçerisindeki sanal yapı gücüyle Migros’u diğer şirketlere göre daha çok öne çıkardığını, mağaza gücü açısından Migros’un fark yaratabileceğini vurguladı.

Bim’in ise yabancıların çok sevdiği hisselerden biri olduğunu ve stok-devir hızı açısından güçlü bir şirket olduğunu söyledi. Şirketin muhteşem bir mağazacılık ağına sahip olduğunu, sözlerine ekledi.

Şok Marketler hisselerindeki baskının geçici olduğunu, bütün piyasanın SOKM’nin ucuz olduğu konusunda hemfikir olduğunu savundu.

Havacılık sektöründe yaz aylarında Türk Hava Yolları (THYAO) ve Pegasus’ta yukarı yönlü ivmenin devam edeceğini, ancak düzeltmelere dikkat edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.