Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koton Hissedarlarını Bu 7 Endekste Karşılayacak

Koton Mağazacılık yarın işlem göremeye hazırlanırken, dahil edildiği endeksler paylaşıldı. Detaylar haberde...
Koton Hissedarlarını Bu 7 Endekste Karşılayacak
HABER GİRİŞ

Yarın işlem görmeye başlayacak Koton Mağazacılık Tekstil San. ve Tic. A.Ş.’nin (KOTON) işlem göreceği endeksler belli oldu. Borsa İstanbul A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamayı yaptı.

KAP üzerinden yapılan bildirimde Koton Mağazacılık’ın paylarının 10/05/2024 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacağı paylaşıldı.

Payların BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Hizmetler ve BIST Ticaret endeksleri kapsamına dahil edileceği paylaşıldı.

KOTON Endeks Şirketlerinde Değişiklik
Kaynak: KAP

Endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısının 829.650.000, fiili dolaşımdaki pay oranının ise yüzde 16 olarak dikkate alınacağı aktarıldı.

Koton’un merakla beklenen halka arz sonuçları geçen hafta açıklanmıştı. Yurt içi bireysel yatırımcılara 3 milyon 471 bin 254 lot dağıtım gerçekleşti. Toplamda ise 3 milyon 473 bin 380 yatırımcıya hisse dağıtımı gerçekleştirildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın