Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ucuz Kalmış, Getiri Potansiyeli Yüksek 5 Hisse

Yurt içinde sektörüne göre, yurt dışında ise benzerlerine göre hem ucuz kalmış hem de yüzde 50 getiri potansiyeli olan hisseler haberde;
Ucuz Kalmış, Getiri Potansiyeli Yüksek 5 Hisse
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, kâr realizasyonuyla gelen satış baskısı ile yükseliş rallisi isteği arasında sıkışırken, BIST 100 endekindeki 10 bin puan üstü hareketler psikolojik rahatlık sunuyor. Ana endeks en son 2018 yılında gördüğü 320 dolar direncinin üzerindeki seviyeleri denemeye devam ederken, endeksteki rekor haberlerinin genele yayılmaması yatırımcılar için hayal kırıklığı yaşatıyor.

BIST 100 endeksi tarihi zirvelerini yenilerken, kimi kağıtlar rakiplerine göre geri planda kalmayı sürdürüyor. Yurt içinde sektörüne göre, yurt dışında ise benzerlerine göre ucuz kalan toplam 5 hisse öne çıkıyor.

İş Yatırım’ın incelemelerine göre muadilleri ile karşılaştırıldığında hem ucuz kalmış hem de yüzde 45 getiri potansiyeli olan paylar şöyle:

İş Yatırım Rapor
Kaynak: İş Yatırım

Yıllık primi yüzde 90 olan Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (KRDMD) hisseleri için yüzde 55’in üzerinde getiri hesabı yapılıyor.

Yıllık yüzde 120 kazandıran Alarko Holding A.Ş. (ALARK) hisseleri için getiri beklentisi yüzde 54 seviyelerinde oldu.

GCM Yatırım Banner

Son günlerde sancılı bir süreç yaşayan Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. (TOASO) için getiri potansiyeli yüzde 52’yi aştı.

Borsada yatırımcısını üzen Yataş Yatak ve Yorgan Sanayi Ticaret A.Ş. (YATAS) için toparlanma vaktinin geldiği ve getiri potansiyelinin yüzde 50’ye yakın olduğu görüldü.

Perakende sektöründe yükseliş beklentilerini üzerine toplayan Şok Marketler Ticaret A.Ş. (SOKM) için yüzde 47’ye varan getiri potansiyeli kendini gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.