Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lot Artışı Beklerken Düşüş Geldi! Bilanço Pegasus’u Havadan İndirdi

100 lotu olan 488 lot beklerken, PGSUS fiyatı çakıldı. Yılın ilk çeyrek bilançosunda zarar yazan Pegasus için beklentiler yeniden revize edildi.
Lot Artışı Beklerken Düşüş Geldi! Bilanço Pegasus’u Havadan İndirdi
HABER GİRİŞ

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. (PGSUS) hisseleri için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) gelen bedelsiz sermaye artırımı onayıyla lot artışı beklenirken, hisselerde gündem düşüş hareketleri oldu. Dün gelen bilanço sonrası Pegasus hisseleri için bugün tablo negatif oldu.

Havacılık sektöründe öne çıkan ismin 2024’ün ilk çeyreğinde 103 milyon euroluk net dönem zararı açıklaması borsada hareketleri aşağı çekti.

Kapanışı 1033 liradan yapan PGSUS bugüne bin liranın altına sarkarak başladı. Açılışı 986 liradan yapan hisseler yazım anında yüzde 6’ya çıkardığı değer kaybıyla 972 liradan işlem gördü.

Pegasus HİSSE 09.05.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Aracı kurumların bilanço değerlendirmelerine göre Pegasus’un yılın ilk bilançosunda yazdığı zarar, mevsimsellik doğrultusunda beklentilerle paralel gelişti.

Sene sonu beklentilerini korumaya odaklanan şirketin borcunda azalış ve net nakdinde artış gerçekleşmesinin hisse performansı üzerinde olumlu etkisinin olacağı düşünülürken, hisseler için hedef fiyat 1100 liranın üzerinde oldu.

GCM Yatırım Banner

İş Yatırım, PGSUS için hedef fiyatını 1.177,65 TL olarak sürdürürken, tavsiyesini “al” dan “tut”a çevirdi.

Hedef fiyatını 1260 TL olarak açıklayan Ak Yatırım, tavsiyesini “endeks üstü getiri” olarak korudu.

Vakıf Yatırım ise hedef fiyatını 1340 TL’den 1515 TL’ye çıkararak, tavsiyesini “al” olarak sürdürdü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın