Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hasılatı Yüzde 69 Artan Teknoloji Şirketinin Temettü Kararı Üzdü!

Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret, KAP'a yapılan bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu önerisi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Hasılatı Yüzde 69 Artan Teknoloji Şirketinin Temettü Kararı Üzdü!
HABER GİRİŞ

Küresel ve yerel çapta teknoloji ürünlerinin dağıtımı alanında faaliyetlerini sürdüren Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu önerisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da PENTA koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yatırımcısına beklenen temettü müjdesi çıkmadı!

Açıklamada, büyüme fırsatlarının değerlendirilmesi ve nakit akışın devamlılığını sağlamak hedefiyle 2023 yılına ilişkin kar dağıtımı yapılmaması teklifinin genel kurulun onayına sunulmasına karar verildiği ifade edildi.

Yönetim kurulu tarafından hazırlanan kar dağıtım konusundaki önerinin görüşülmesi ve karara bağlanmasının 13 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirileceği bilgisi verildi.

Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş., hafta başında yaptığı KAP bildiriminde 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu yatırımcılarla paylaştı. Şirketin net karı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 24 azalırken, hasılatı ise yüzde 69 artış gösterdi.

GCM Yatırım Banner

PENTA Hisselerinde Son Durum Nasıl?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,26 yükselerek 10.274,38 puandan başlarken, haber yazımı itibarıyla 10.274,75 puanda seyrediyor. PENTA hisseleri ise hafif düşüş eğilimli seyir izliyor.

Yıllık zirvesi 24,6 TL olan hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 0,2‘lik düşüşle 17,99 TL seviyesine geri çekilme göstermiş durumda.

PENTA Hisseleri Hafif Düşüş Eğiliminde
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Penta Teknoloji hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 29,6 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.