Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Net Karını Yüzde 85 Artıran Şirketten Milyon Liralık İmzalar!

Sanica Isı Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde mevcut bayileri ile yapılan sözleşmelere dair açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Net Karını Yüzde 85 Artıran Şirketten Milyon Liralık İmzalar!
HABER GİRİŞ

Ürettiği panel radyatör, kombi ve boru, bağlantı parçalarını dünyanın dört bir köşesine ihraç eden Sanica Isı Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde mevcut bayileri ile son dönemde gerçekleştirilen sözleşmeler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa istanbul’da SNICA koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, alt yapı ve üst yapı boru, kombi ve radyatör ürünleri satış sözleşmelerinin detayları paylaşıldı.

Açılamada, Türkiye’de mevcut bayiler ile gerçekleştirilen görüşmeler çerçevesinde, Samsun bayisi ile üst yapı ürünlerinin satışı ile ilgili olarak 14 milyon 500 bin TL, alt yapı boru ürünlerinin satışı ile ilgili olarak 7 milyon 500 bin TL ve radyatör ürünlerinin satışı ile ilgili olarak 15 milyon TL tutarında sözleşme imzalandığı bilgisi verildi.

Bursa bayisi ile kombi ürünlerinin satışı ile ilgili olarak 9 milyon TL, üst yapı ürünlerinin satışı ile ilgili olarak 10 milyon TL, alt yapı boru ürünlerinin satışı ile ilgili olarak 5 milyon 800 bin TL ve radyatör ürünlerinin satışı ile ilgili olarak 10 milyon 500 bin TL tutarında sözleşme imzalandığı belirtildi.

Söz konusu sözleşmelerin toplam tutarının 72 milyon 300 bin Türk lirası olduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Sanica Isı Sanayi A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu 15 Nisan 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. Yıl genelinde toplam 364.675.605 TL net kar açıklayan şirket, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla net karını yüzde 85 artırmıştı.

SNICA Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,26 yükselerek 10.274,38 puandan başlarken, haber yazımı itibarıyla 10.261,85 puanda seyrediyor. SNICA hisseleri ise düşüş eğilimli tablo çiziyor.

Şirket hisselerinin değeri, yazım itibarıyla günlük yüzde 1,6‘lık düşüşle 35,26 TL seviyesine gerileme göstermiş durumda.

SNICA Fiyatı Günü Düşüş Eğiliminde Sürdürüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Sanica Isı hisseleri, yıllık grafikte ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 62,4 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın