Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lila Kağıt Temettü Verecek mi? Politikasını Açıkladı

Borsa İstanbul’da 9 Mayıs’ta işleme başlayan ve yatırımcıların gündeminde olan Lila Kağıt, kar payı dağıtım politikası ile ilgili bilgi verdi. İşte detaylar;
Lila Kağıt Temettü Verecek mi? Politikasını Açıkladı
HABER GİRİŞ

Geçtiğimiz günlerde talep toplama işlemlerini tamamlayan ve 9 Mayıs’ta borsada işleme başlayan Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret (LILAK), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kar payı dağıtım politikasını açıkladı.

Şirket, kar dağıtımı konusunda pay sahipleri ve şirket menfaatleri arasında dengeli ve tutarlı bir politika izlediğini belirtti.

Yasal muhasebe kayıtlarındaki net dağıtılabilir dönem karından karşılanabildiği sürece sektörün içinde bulunduğu ve ekonomik koşullara, karlılık ve nakit durumuna bağlı olarak ilgili mevzuat çerçevesinde dağıtılabilir net karın en az yüzde 20’sinin nakit ve/veya pay olarak dağıtılmasının hedeflendiği paylaşıldı.

Net dağıtılabilir dönem karı oluşmaması halinde veya net dağıtılabilir dönem karının çıkarılmış sermayenin yüzde 5’inin altında kalması halinde kar dağıtımı yapılmayabileceği ifade edildi.

Kar payı dağıtımının olumlu olması durumunda dağıtıma en geç Genel Kurul toplantısının yapıldığı yılın sonuna kadar olmak kaydıyla, Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek tarihte başlayacağı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

2-3 Mayıs tarihlerinde 37,39 TL fiyatla halka arz olan Lila Kağıt, ilk işlem günü yolan 9 Mayıs tarihinde yüzde 10 artışla 40,78 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.