Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Potansiyeli Yüksek Hissede Yeni Hedef Fiyat: 385 TL

Borsa İstanbul’da sağlık sektörünün öncü şirketlerinden biri olan MLP Sağlık hisseleri için yeni hedef fiyat açıklandı. Şirketi cazip kılan başlıklar ne?
Potansiyeli Yüksek Hissede Yeni Hedef Fiyat: 385 TL
HABER GİRİŞ

Aracı kurumlar ve analistler, Borsa İstanbul’da beğendikleri şirketler için kapsamlı raporlarını paylaşarak yatırımcıları bilgilendiriyor. Sağlık sektörünün gözde şirketlerinden olan MLP Sağlık (MPARK) artan sağlık talebi ve yatırımlarıyla öne çıkıyor.

Tacirler Yatırım, 9 Mayıs’ta paylaştığı değerlendirmede pandemi sonrası artan sağlık talebinin MLP Sağlık’ı güçlendireceğini belirtti.

Türkiye’nin bulunduğu coğrafya itibarıyla hem hizmet kalitesi hem de döviz bazlı ucuz fiyatlaması sebebiyle komşu ülkelerinden sağlık turizmi alanında yoğun talep aldığı aktarıldı. Medikal turizmin yabancıların gözdesi olduğunu ifade eden analistler, Medical Park’ın yurt dışı hastane portföyünün genişlediğine dikkat çekti.

MLP Sağlık’ın 2023 yılında Budapeşte’de 154 yatak kapasitesine sahip Duna Medical Center ile yönetim sözleşmesi imzaladığı, MLP Care’nin hastanenin tüm işletme haklarına sahip olduğu kaydedildi. 2022’de işletme hakları devralınan Bakü’deki yerleşik Liv Bona Dea Hospital ile birlikte yurt dışındaki toplam yatak kapasitesinin 310 adede ulaştığı paylaşıldı.

Tacirler Yatırım analistleri yatırım teması altına öne çıkan başlıkları sıraladı:

GCM Yatırım Banner
  • MLP Care’nin, Medical Park ve Liv Hospital markalarıyla Türkiye’de hizmet veren en büyük hastaneler grubu konumunda olduğu belirtildi.
  • Sağlık harcamalarında artan talep eğrisi
  • MLP Care Grubu’nun 5.900 adet yatak kapasitesi ile birlikte yurt içinde hizmet veren hastaneler arasında yüzde 10 düzeyinde Pazar payına sahip olduğu ve yatak sayısında en yüksek adede sahip sağlık kuruluşu olarak görüldüğü ifade edildi.
  • Yeni açılacak hastaneler organik büyümeyi destekleyecek

Tacirler Yatırım, MLP Sağlık’ı 385 TL hedef fiyatla araştırma kapsamına dahil etti. Hissede yüzde 54 getiri potansiyeli ile “al” tavsiyesi verildi.

Potansiyeli Yüksek Hissede Yeni Hedef Fiyat: 385 TLKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 145,1 TL’den tamamlayan MPARK, son dönemde gösterdiği yukarı yönlü hareketlerle yatırımcısını memnun eden hisseler arasına adını yazdırdı. 9 Mayıs saat 15.22 itibarıyla yüzde 4,4 artışla 260,5 TL’ye yükselen hisse, haftalık yüzde 11, aylık yüzde 25 ve yıllık yüzde 300 değer kazandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın