Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Şeker Şirketinin Hisseleri Milyarlık Anlaşmayla Yükseldi

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. KAP üzerinden 2,7 milyar TL'lik anlaşmasını duyurdu. Detaylar haberde...
Şeker Şirketinin Hisseleri Milyarlık Anlaşmayla Yükseldi
HABER GİRİŞ

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. ciro ve karlılığı olumlu etkileyecek yeni iş ilişkisini aynı zamanda Şeker Pancarı Tohumu Islahı Projesi hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada yurt içinde yerleşik bir müşteri ile şeker satış işine istinaden KDV dahil 2.727.000.000 TL’lik anlaşma yaptığını açıkladı.

Söz konusu satışa istinaden 50 milyon TL avans bedelinin tahsis edildiğini aktardı.

Şirket bunun yanında FD Tohum Sanayi ve Ticaret A.Ş firmasıyla ortaklık anlaşması için, Florimond Desprez Grubuyla görüşmelere başladığını duyurdu.

Söz konusu görüşmelerin 22.05.2023 tarihinde KAP’ta duyurulmuş olan Ar-Ge faaliyetleri Şeker Pancarı Tohumu Islahı Projesi kapsamında yer almakta olduğu not edildi.

GCM Yatırım Banner
Kayseri Şeker Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören hisseleri milyarlık anlaşma haberiyle tırmanışa geçti. Bugün açılışı 33,40 TL’den yapan hisseler saat 11.30 itibarıyla yükselişe geçti. 35,8 TL’ye kadar tırmandı.

Bu yükselişin ardından düşüşe geçen hisseler 34,9 TL’ye geriledi.

Hisseler günlük bazda yüzde 4,68 aylık bazda ise yüzde 7,38 kazandırdı. Şirketin hisseleri geçen yıl 16,27 TL’den arz olmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.