Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketi Yatırım Hamleleriyle Öne Çıkıyor!

YEO Teknoloji Enerji bağlı ortaklığının Zamiya'da enerji yatırımına yönelik attığı adımı duyurdu. Detaylar haberde...
Enerji Şirketi Yatırım Hamleleriyle Öne Çıkıyor!
HABER GİRİŞ

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yenilenebilir enerji yatırımı hakkında açıklamada bulundu.

YEO Teknoloji, şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı YEO Enerji Yatırımları A.Ş.’nin Zambiya’da yüzde 75 payla sahip olduğu ve yüzde 25 yerel iş ortaklarının olduğu şirket ile 60 MWp guneş enerji santrali ve 20 MWh kapasiteli enerji depolama sistemlerinin geliştirilmesi için çalışmalara başlandığını duyurdu.

Geliştirilecek olan projede yıl sonuna kadar elektrik alım anlaşmasının imzalanması ve inşaatının başlanmasının hedeflenmekte olduğu not edildi.

Söz konusu proje ile Zambiya ilk enerji depolamalı santraline sahip olmuş olacak. Aynı zamanda ülkedeki enerji arz güvenliği ve yeşil enerji dönüşümü için önemli katkılar sağlayacağı bekleniyor.

Şirketin yenilenebilir enerjide 2030 yılına kadar 1 GW kapasiteyi hedeflediği not edildi. Yatırımcı kimliği ile dünyanın farklı coğrafyalarındaki ofisleri ve iş yapma kabiliyeti ile global oyuncu olma yolunda yeni bir adım atıldığı bildirildi.

GCM Yatırım Banner
Yeo Teknoloji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören hisseleri dün kapanışı 211 TL’den yaptıktan sonra açılışı 213,20 TL’den yaptı.

Güne yükseliş ile başladıktan sonra hisseler düşüşe geçti. Yüzde 0,05  kayıpla 210,9 TL’ye geriledi. YEOTK hisseleri yıllık bazda yüzde 258,88 kazandırdı. Aylık bazda yüzde 5,29 kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.