Yatırım yapmaya başla!

Vodafone’dan Mobil Verinin Ücretli Paylaşılması Konusunda Sevindiren Açıklama Geldi!

Akıllı telefonlardan internet paylaşımının ücretlendirilmesiyle ilgili Vodafone’dan kullanıcıları sevindirecek açıklama geldi.
Vodafone’dan Mobil Verinin Ücretli Paylaşılması Konusunda Sevindiren Açıklama Geldi!

Geçtiğimiz gün itibariyle sosyal medyada ve çeşitli haber sitelerinde GSM operatörlerinin ortak karar alarak akıllı telefonlar üzerinden mobil veri paylaşımın ücretli hale geleceği ifade edilmişti. Biz de sabah saatlerinde sizlerle paylaştığımız haberde yeni yıldan itibaren akıllı telefonlardan yapılacak internet paylaşımının ücretli hale geleceğini aktarmıştık. Konuyla ilgili ilk açıklama Turkcell’den gelmiş ve kullanıcılarının internet paylaşımını yeni yıldan itibaren ücretlendireceği ortaya çıkmıştı.

Ancak diğer GSM operatörleri Vodafone ve Türk Telekom’dan konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmamıştı. An itibariyle Vodafone’dan abonelerini sevindirecek açıklama geldi. Şirket yaptığı açıklama ile mobil verinin başka cihazlar ile paylaşımından ücret talep etmeyeceğini duyurdu.

Vodafone Ücret Talep Etmeyecek

Vodafone Ücret Talep Etmeyecek

Türkiye’nin önde gelen GSM operatörlerinden Turkcell, mobil veri paylaşımından aylık 9 TL ücret talep edeceğini açıklamıştı. Yapılan bu açıklama Turkcell abonelerinin büyük tepki göstermesine neden olmuştu. Kullanıcılar sosyal medyada operatöre olan tepkilerini dile getirmişti.

Diğer operatörler sessizliğini korurken akşam saatlerinde Vodafone’dan konuyla ilgili resmi açıklama yapıldı. Suskunluğunu bozan Vodafone, kullanıcılarından mobil veri paylaşımının kullanımı için abonelerinden herhangi bir ücret talep etmeyeceğini duyurdu. Açıklamada Vodafone kullanıcılarının hücresel internet bağlantılarını bugüne kadar olduğu gibi yine ücretsiz olarak kullanmaya devam edebileceklerine yer verildi.

An itibariyle kullanıcılar parasını ödedikleri internet paketinin paylaşımının ayrıca paylaşılmasına fazlasıyla tepkili. Vodafone’un yapmış olduğu bu açıklama rekabete nasıl yön verir bilinmez. Ayrıca bir diğer operatör Türk Telekom ise konuyla ilgili sessizliğini koruyor. Kısa zaman içerisinde Türk Telekom da almış olduğu kararı açıklayacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum