Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Vitalik Buterin DeFi Sektörünün Sorunlarını Ele Aldı

Buterin, merkeziyetsiz finansın mevcut mekanizmasını doğru bulmuyor.
Vitalik Buterin DeFi Sektörünün Sorunlarını Ele Aldı

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, merkeziyetsiz finansın sorunlarına dair bir yazı kaleme aldı. Buterin, mevcut oylama mekanizmalarının kusurlu olduğunu ve DeFi sektörünün tam potansiyelini gerçekleştirmesini engelleyebileceğini öne sürerek, token tabanlı merkezi olmayan finansın sorunlarına dikkat çekiyor.

Kripto topluluğunun mevcut haliyle var olduğu için madeni para oylamasının ötesine geçmesi gerektiğini belirten Buterin, merkezi olmayan finans (DeFi) projelerinin çoğunluğu protokol yükseltmelerini, ödül verme ve oyların token sahipleri arasında varlıklarının büyüklüğüne göre dağıtıldığını belirtiyor.

Buterin, token tabanlı finansla ile ilgili iki konuyu vurguladı. Ethereum kurucusu yapılabilecek en önemli şeyin, yönetim merkeziyetçiliğinin tek meşru biçiminin madeni parayla oylama olduğu fikrinden uzaklaşmak olduğunu söyledi.

Buterin, oy satın almanın gerçekleştiği ve kripto teminatından borçlanarak ve tokenize edilmiş varlıkları oy vermek için kullanarak yönetişim sistemlerinin manipüle edilebildiğinin altını çizdi.

Buterin ayrıca, oylamanın bir projenin veya topluluğunun yararına çalışmaya katkıda bulunan bir protokolün kullanıcılarıyla sınırlı olduğu durumlarda, olası bir çözüm olarak, oy haklarının münhasıran eksiksiz olan adreslere dağıtılabileceğini önerdi.

Açıklamasının sonunda parayla oylamanın başarısız olacağını belirten Buterin, katılımcıların kararlarından toplu olarak sorumluyken, her seçmen bireysel olarak sorumlu olmadığını söyledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum