Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Visa, ConsenSys Ortaklığı ile CBDC’leri Kart ve Cüzdanlarına Entegre Edecek

Ödeme devi dijital para birimlerinin, Visa kart ve cüzdanların kabul edildiği her yerde kullanılabilmesini amaçlıyor. Detaylar haberde…
Visa, ConsenSys Ortaklığı ile CBDC’leri Kart ve Cüzdanlarına Entegre Edecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Visa, merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ağlarının geleneksel finans kurumlarıyla arasındaki boşluğu doldurmasına yardımcı olmak için Ethereum ölçeklendirme firması ConsenSys ile ortaklık kurdu.

Şirketin CBDC başkanı Catherine Gu, müşterilerin çalışma sonunda CBDC bağlantılı kredi kartlarını veya dijital cüzdanlarını Visa’nın küresel olarak kabul edildiği her yerde kullanabileceklerini söyledi.

Gu çalışmanın başarılı olması halinde, CBDC’lerin finansal hizmetlere erişimi genişleteceğini ve hükümet ödemelerini daha verimli, hedefli ve güvenli hale getirebileceğini söyledi. Yetkili bunun politikacılar için cazip bir teklif olacağını düşünüyor.

Gu’ya göre Visa’nın CBDC Ödeme Modülü, CBDC’lerin mevcut ödeme ağlarına geçişi için köprü olacak. Bankalar ve ihraççı işlemciler modüle bağlanabilecek ve mevcut altyapılarını entegre edebilecek.

Ödeme devi, kripto ekiplerinin ilkbahardan itibaren pilot ve prototip vakalar üzerinde merkez bankalarıyla çalışmayı planladığını bildiriyor. Visa geçtiğimiz ay finansal kurumların kripto para birimi işlerini geliştirmelerine yardımcı olmak için küresel bir kripto danışmanlık uygulaması oluşturduğunu duyurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%