Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Visa CFO’su Kripto Para Piyasasının Düşüşe Geçebileceğini Düşünüyor

Visa kaynaklı kripto işlemlerinde, bahar aylarında büyük artış yaşandı.
Visa CFO’su Kripto Para Piyasasının Düşüşe Geçebileceğini Düşünüyor

Bu yıl içerisinde Visa gibi üçüncü taraf platformlar için kazançlı zincirleme etkilerle kripto pazarlarında benzeri görülmemiş bir büyüme görüldü. Ancak buna rağmen şirketin üst düzey yöneticileri azalış olabileceğini düşünüyor.

Ödeme devinin 2021 mali yılının üçüncü çeyreği için yeni yayınlanan finansal sonuçları, sınır ötesi ve denizaşırı işlemlerde yükseliş olduğunu gösteriyor. Visa baş finans sorumlusu Vasant Prabhu , yüksek sınır ötesi harcamaların arkasındaki kripto odaklı ivmenin çoğunun aslında çeyreğin ilk iki ayıyla sınırlı olduğunu söyledi.

Artış Bahar Aylarıyla Sınırlı Olabilir

Artış Bahar Aylarıyla Sınırlı Olabilir

Nisan ve Mayıs aylarında kripto alımlarındaki artışa dikkat çeken Prabhu, Haziran ayından sonra başladığını kaydetti. Prabhu, uluslararası seyahate yavaşlayan dönüş göz önüne alındığında, sınır ötesi hacmin, kripto para piyasasındaki düşüşün etkisiyle gerileyebileceğini söyledi.

Geçen çeyreğe ilişkin genel tablo, Visa’nın yurt dışı işlem işlemlerinden önemli gelirler elde ettiğini ve firma için ülke içi harcamalardan önemli ölçüde daha kazançlı olduğunu gösteriyor. Şirket kartlarının kullanıldığı ödemelerde yıllık bazda %34’lük bir artış bildirdi.

Visa ayrıca 2021’in üçüncü çeyreği için %27’lik bir artışla 6,1 milyar dolarlık net gelir bildirdi ve analistlerin ortalama 5,86 milyar dolarlık tahminlerini geride bıraktı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum