Yatırım yapmaya başla!

Verizon 4,83 Milyar Dolara Yahoo’nun Çekirdek Faaliyetlerini Satın Aldı

Verizon 4,83 Milyar Dolara Yahoo’nun Çekirdek Faaliyetlerini Satın Aldı

Silikon vadisinin en köklü ve en önemli kuruluşları arasında yer alan Yahoo, 22 yıl önce faaliyete geçmişti. Her geçen gün büyük bir hızla gelişen teknoloji piyasasına ayak uydurmakta bir hayli zorlanan şirket, rekabet piyasasına yenik düştü. Geçtiğimiz haftadan bu yana kulislerde dolaşan, satın alma iddiaları bugün netleşti. Merakla beklenen resmi açıklamada, ABD merkezli telekom şirketi Verizon’un, Yahoo’nun çekirdek faaliyetlerini 4,83 milyar dolara satın aldığı açıklandı.

Yahoo’nun çekirdek faaliyetlerinin satın alınması neleri kapsıyor?

Bugün gelen açıklamanın ardından Yahoo’nun çekirdek faaliyetlerinin satıldığı belirtildi. Peki, Yahoo’nun çekirdek faaliyetlerinin satın alınması neleri kapsamakta? Verizon ve Yahoo arasında bugün sonuçlanan anlaşma sonrası, Yahoo’nun adının değiştirileceği belirtiliyor. Ayrıca Yahoo’nun adının değişmesinin ardından, şirketin halka açılması da planlanıyor. Yahoo çekirdek faaliyetlerini Verizon’a satarken elindeki nakiti devretmeyecek ve bu nakit varlıklarını hissedarlarına paylaştıracak.

Verizon Yahoo’yu satın almayla neyi hedefliyor?

ABD’nin en büyük telekomünikasyon şirketi konumunda bulunan Verizon, çeşitli dijital kuruluşları bünyesinde toplamayı başaran bir kuruluş. Huffington Post, Techrunch ve Autoblog gibi kuruluşları bünyesinde bulunduran Verizon, 2015 yılında Verizon, AOL’i 4,4 milyar dolar karşılığında satın almıştı. Şirket Yahoo’yu AOL internet operasyonlarıyla birleştirmeyi planlıyor.

Yahoo CEO’su Mayer, Verizon’a katılacak mı?

Günün en önemli haberleri arasında yer alan Yahoo’nun satışı sonrası, kulislerde oldukça önemli iddialar dolaşıyor. İddialara göre, Yahoo CEO’su Mayer, Verizon çatısı altında çalışmayı düşünmüyor. Eğer Mayer bu kararında ısrarcı olursa 57 milyon dolar gibi rekor işten ayrılma tazminatının sahibi olabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum