Yatırım yapmaya başla!

Universal Pictures Corona Virüsü Nedeniyle Filmlerini Dijital Ortamdan Yayınlayacak

Dünyanın önde gelen yapımcı şirketi Universal Pictures, filmlerini dijital ortamdan yayınlamaya hazırlanıyor.
Universal Pictures Corona Virüsü Nedeniyle Filmlerini Dijital Ortamdan Yayınlayacak

Son günlerde dünyanın bir numaralı gündem maddesi haline gelen Corona virüsü, ekonomiden sanata, teknolojiden sosyal hayata hemen her alanda olumsuz etkisini gösteriyor. Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan salgın nedeniyle 7 bini aşkın insan hayatını kaybetti ve bu sayı her geçen gün hızla artıyor. Virüsten dolayı enfekte olan insan sayısının ise 180 bini geçtiği belirtiliyor. Ülkemizde de sosyal hayat fazlasıyla olumsuz etkilendi.

Eğitime ara verilirken sinema salonları gibi insanların bir araya geldiği mecralar ise geçici süreliğine kapatıldı. Salgın dünya genelinde de pek çok filmin vizyon tarihinin ertelenmesine neden oluyor. Dijital yayın servisi Netflix, Stranger Things ve The Witcher’ın aralarında olduğu popüler yapımlarının çekimlerini durdurma kararı aldı. Sektörün önde gelen film şirketi Universal Pictures ise filmleri ertelemek yerine farklı bir strateji izleyecek. Şirket 2020 yılındaki filmlerini ertelemek yerine dijital ortam üzerinden kiralama yöntemiyle izletmeyi planlıyor.

Universal Pictures Filmlerini Yayınlamak İstiyor

Universal Pictures Filmlerini Yayınlamak İstiyor

Corona virüsü nedeniyle sosyal hayat neredeyse durma noktasına geldi. Sinema salonları da bu durumdan fazlasıyla etkilendi. Pek çok ülkede sinema faaliyetleri geçici süreliğine durduruldu. Dünyanın en büyük film şirketlerinden biri olan Universal ise evinde vakit geçiren insanları memnun edecek yeni bir projenin startını veriyor. Şirket aldığı karar ile Cuma gününden itibaren filmlerini saatlik kiralama yöntemiyle izleyicilerine sunacak.

ABD başta olmak üzere pek çok ülkede vizyona girmesi beklenen filmler 19.99 dolar ücret ile kiralanacak. Kiralanan filmler 48 saat boyunca satın alan kişiler tarafından izlenebilecek. Şirketin 2020 yılı içerisinde pek çok filmi vizyona sokması bekleniyordu. Görünmez Adam, Av, Emma gibi beklenen pek çok film, kiralama yöntemiyle dijital platform üzerinden sunulmuş olacak.

Zararın Azaltılması Amaçlanıyor

Zararın Azaltılması Amaçlanıyor

Bu filmlerin beyazperdede olmaması nedeniyle büyük zarar etmeleri kaçınılmaz. Ancak dijital ortam üzerinden yapılacak bu hamle ile zararın bir kısmının telafi edilmesi amaçlanıyor. NBCUniversal CEO’su Jeff Shell yeni politikalarına dair açıklamalar yaptı.

Shell konuyla ilgili açıklamasında, “Universal Pictures, 2020 yılı için gerçekten geniş ve çeşitli filmlere sahip. Bu filmleri ertelemek yerine, insanların bu filmleri hem erişmesi hem de uygun fiyatlı olarak evde görüntülemeleri için bir seçenek sunmak istedik İnsanların hâlâ sinemaya gideceğini umuyoruz ve inanıyoruz, ancak dünyanın farklı bölgelerinde bu durum bazı insanlar için şu an için mümkün değil. Bunu anlıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Universal internet üzerinden film kiralama uygulamasını ilk olarak ABD’de başlatacak. Kiralama uygulamasının ülkemizde geçerli olup olmayacağı şu an için bilinmiyor.  İnsanların evlerinde daha fazla vakit geçirmesi ile beraber internet üzerinden film izleme aktivitesinde artış bekleniyor. Uzmanlar salgının yayılması nedeniyle sinema salonlarının uzun süre kapalı kalabileceğine dikkat çekiyor. Pek çok film şirketinin ise Universal gibi benzer kararlar alabileceği belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum