Yatırım yapmaya başla!

Uncle Drew Açılış Hafta Sonunda 15.5 Milyon Dolar Hasılat Yaptı!

Uncle Drew, gösterime girdiği ilk hafta sonunda ulaştığı 15.5 milyon dolarlık gişe hasılatıyla büyük yankı uyandırdı. Detaylar aşağıda;
Uncle Drew Açılış Hafta Sonunda 15.5 Milyon Dolar Hasılat Yaptı!

NBA’in en iyi basketbol oyuncuları arasındaki Kyrie Irving’in Pepsi için yarattığı Uncle Drew karakterinin 29 Haziran’da ABD’de vizyona giren filmi, yakaladığı başarıyla büyük dikkat çekti. Zira reklam filmi için yaratılan bir karakterin hikayesine odaklanan film, açılış hafta sonunda gişede 15.5 milyon dolar hasılat yaptı.

Kaldı ki seyircinin ilk olarak 2012’de Pepsi reklam filminde tanıştığı karakteri anlatan Uncle Drew, bu rakamla ABD’de ikinci en iyi açılış yapan film oldu. Gişede Uncle Drew’in önüne geçen film ise Josh Brolin, Benicio Del Toro gibi başrol oyuncularıyla uzun süredir beklenen Sicario 2 Soldado’ydu.

Buna göre 2015 yılının ödüllü polisiye filmleri arasında yer alan Sicario’nun devam halkası, açılış hafta sonunda 19 milyon dolar kazandı.

Pepsi'nin Reklam Karakteri Uncle Drew Film Oldu Uncle Drew ile Sicario: Day of the Soldado arasında çok büyük bir rakam olmaması da dikkat çekti. Öte yandan; Irving’in yanında Shaquille O’Neal, Chris Webber, Reggie Miller ve Lisa Leslie gibi NBA – WNBA yıldızlarının yer aldığı Uncle Drew’in senaristliğini ise Jay Longino üstlendi.

Ayrıca yönetmenlik koltuğunda Charles Stone III’un oturduğu Uncle Drew, Pepsi Productionsi Lionsgate ve Temple Hill işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Neticede Uncle Drew’in başarısı, Pepsi’nin de yüzünü güldürmüş oldu. Öte yandan; bu proje Pepsi’nin film endüstrisiyle yaptığı ilk iş de değildi. Keza Bafta En İyi Kısa Film Ödülü kazanan Room 8 de Bombay Sapphire tarafından desteklenmişti. Sonuçta Pepsi, yeni markalar, değişen tüketici alışkanlıkları gibi faktörlerle rekabet ediyor ve filmin şirkete olumlu katkı sağlamasını bekliyor.

Hatta Pepsi’nin Baş Finans Direktörü Hugh Johnston, yatırımcılara Kuzey Amerika’daki içecek işini canlandırmak için pazarlamaya daha fazla para ayıracaklarını belirtmişti.

Pepsi Lionsgate Ortaklığıyla Yapılan Film Açılış Haftasında 15.5 Milyon Dolar Kazandı Tabii bu kararın arkasında, şirketin içecek birimine yönelik organik satışlarının % 2 düşmesi vardı. İlaveten Pepsi’nin pazarlama direktörü Aziel Rivers da Uncle Drew vizyona girmeden hemen önce yaptığı açıklamada; “Drew Uncle’ı beyaz perdeye taşımak bizim için büyük bir zevkti” demişti.

Uncle Drew’in ortaya çıkışından bu yana Pepsi tüketicileri ve basketbol fanları arasında büyük bir hite dönüştüğünü söyleyen Rivers, konuşmasında Lionsgate ile ilişkilerini sürdüreceklerinin sinyallerini de vermişti. Kısacası bazıları Uncle Drew için ticari ve uzun bir reklam filmi tanımını yapsa da Pepsi, ilk hafta sonunda ulaştığı gişe rakamıyla uzmanlara “bir taşla iki kuş vurdu” yorumunu yaptırmayı başardı denilebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum