Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna Uluslararası Garanti Konusunda İvedilik İstiyor

Savaşın başından bu yana Avrupa Birliği’ne alınma çağrısı yapan Ukrayna’dan, bu doğrultuda bir açıklama daha geldi. Detaylar şu şekilde…
Ukrayna Uluslararası Garanti Konusunda İvedilik İstiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ukrayna – Rusya savaşı her iki taraftan ağır kayıplarla devam ederken, tüm dünya ikinci tur müzakereye odaklandı. Heyetlerin bu akşam bir araya gelmesi bekleniyordu. Ancak gelen son dakika bilgisine göre görüşme yarın sabah saatlerinde, Belarus sınırındaki Brest şehrinde yapılacak.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, barış müzakeresinden önce “Zelenski’nin güvenlik garantileri talebini görüşmeye hazırız, bu olumlu bir adım. Amacımız Ukrayna’nın askerlerden arındırılması. Ancak, Ukraynalılar liderlerini kendilerini seçmeli” açıklamasını yaptı.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Mykhailo Podolyak ise Ukrayna için uluslararası garantiler konusunda bir diyalogun mümkün olan en kısa sürede başlatılması ve yürütülmesi gerektiğini belirtti.

Bu noktada Avrupa Birliği’ne alınmanın ilk önemli unsur olduğunu ifade eden Podolyak, “Ortaklarımız bunun tam olarak ne anlama geldiğini kesinlikle biliyor. Verimli bir garanti modelini uygulamak için kesinlikle doğru zaman.” dedi.

İspanya da Ukrayna’ya Destek Verenler Arasına Katıldı

İspanya da Ukrayna’ya Destek Verenler Arasına Katıldı
Kaynak: Twitter

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Temsilciler Meclisi’nde yaptığı konuşmada AB ve NATO’nun aldığı kararlar kapsamında, “Savaşın Etkisine Müdahale için Ulusal Plan” üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Rusya’nın saldırısı nedeniyle Ukrayna’ya silah yardımı yapacağını duyuran İspanya Başbakanı, Avrupa’nın bu tehditle başa çıkmak için dayanışma içerisinde hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Rusya’ya uygulanan yaptırımların İspanya ve tüm Avrupa için ekonomik açıdan bir maliyeti olacağını, özellikle doğal gaz ve ham petrol fiyatlarında önemli bir artış yaşanacağını sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu