Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna Sınırına Giden Biden, Askerlere Seslendi

ABD Başkanı, Amerikalı askerlerin bulunduğu üssü ziyaret ederek, amaçlarının Ukrayna halkını kıyımdan korumak olduğunu söyledi.
Ukrayna Sınırına Giden Biden, Askerlere Seslendi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya-Ukrayna krizi için çıktığı Avrupa turu kapsamında, dün NATO Liderler Zirvesi’ne katıldı. Brüksel’de savaş konulu temaslarını tamamladıktan sonra Polonya-Ukrayna sınırındaki ABD askeri üssüne gitti.

Amerikalı askerlere hitap eden Biden, onlara göstermiş olduğu hizmetten dolayı teşekkür etti. ABD 82. Hava İndirme Tümeni üssünü ziyaret eden Başkan, “Bu millet, NATO’nun cephe savunmasını desteklemek için Polonyalı müttefiklerimizle birlikte hizmet ediyor. İnanılmaz işler yapıyorlar ve hizmetleri için minnettarım.” dedi.

İnsanlığın çok önemli dönüm noktasından geçtiğini, burada yapılanların Ukrayna halkını kıyımdan korumak olduğunu ifade etti. Ukrayna’nın 10-15 sene sonra farklı bir halk olacağını söyleyen Biden, “Demokrasiyi savunmak vahşeti önlemek için buradayız” dedi.

Sosyal medya hesabından yaptığı bir başka paylaşımda, Ukrayna’da savaştan etkilenenler için 1 milyar dolardan fazla insani yardım taahhüt etmeye hazır olduklarını aktardı.

Afganistan’a 30-40 defa gittiğini belirterek orada gördüklerini anlatan Biden, “Bizim kutsal bir yükümüz var. İhtiyaç sahiplerine yardımcı olmanın yanı sıra savaşa gönderdiğimiz insanların eve dönebilmesini sağlamak.” şeklinde konuştu.

Şu anda Avrupa’da 100 bin asker olduğunu ve mücadelede dünyaya örnek olmak istediklerini söyledi. Söz konusu ziyaretinin tek bir nedeni olduğunu belirten Biden, “Hiç şakasız size teşekkür etmek. Siz olduğunuz için, yaptıklarınız için teşekkür ederim. Dedemin dediği gibi ‘İnancını yitirme Joe’ derdi. ‘İnancını kaybetme ve yay’ derdi. Siz de bu inancı yayıyorsunuz.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu