Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna Rus Ordusunun Kayıplarını Zirve Sürerken Açıkladı

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, bugün itibarıyla Rus ordusunun kayıplarını açıkladı. Duyurunun zirve devam ederken yapılması dikkat çekti…
Ukrayna Rus Ordusunun Kayıplarını Zirve Sürerken Açıkladı
Yorum

Ukrayna-Rusya görüşmesi bugün Antalya’da yapıldı. Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katıldığı üçlü zirve, savaşın başlamasından bu yana Ukrayna ile Rusya arasındaki en üst düzey görüşme olduğu için kritik önem taşıyordu.

Görüşme devam ederken Ukrayna’nın Rusya’ya ilişkin savaş kayıplarını paylaşması dikkat çekti. Bu durum zirve hakkında olumsuz yönde beklentileri destekledi.

Yapılan açıklamada 10 Mart itibarıyla Rus silahlı kuvvetlerinin Ukrayna’daki kayıpları sıralandı.
Ukrayna Rus Ordusunun Kayıp
KAYNAK: Twitter

24 Şubat’ta Ukrayna’ya yönelik operasyon başlatan Rus ordusundan 12 binden fazla asker öldürüldüğü bildirildi.

Bununla birlikte 49 uçak, 81 helikopter, 335 tank imha edildi. Rus ordusu ayrıca 1105 zırhlı araç, 56 roketatar sistemi, 29 uçaksavar savaş sistemi ve 123 topçu silahı imha edildi. Rus güçleri aynı zamanda savaşın 15. günü itibarıyla 526 araç, 3 hafif sürat teknesi, 60 yakıt aracı ve 7 İHA kaybetti.

Şansölye ile barış görüşmelerinin seyri konuşuldu. Ukrayna için savunma desteğini artırmanın ve Rusya üzerindeki yaptırım baskısının önemi vurgulandı. Avrupa Birliği liderlerinin gayrı resmi zirvesinin arifesinde Ukrayna’nın AB üyeliği konusu gündeme getirildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu