Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna, Kiev’de Sokak Savaşlarına Hazırlanıyor

Rusya ordusu ilerleyişini sürdürürken, bölgeden gelen haberler, Ukrayna ordusunun Kiev'de sokak savaşına hazırlandığı yönünde. Detaylar geliyor...
Ukrayna, Kiev’de Sokak Savaşlarına Hazırlanıyor
Yorum

Rus güçleri Ukrayna toprakların içerisindeki ilerleyişini sürdürüyor. Diğer yandan başkent Kiev savaşın kilit noktası olarak görülüyor. Ukraynalı askerler Kiev çevresinde savunmayı güçlendirdi, hendekler kazdı, yolları kapattı ve sivil savunma birimleriyle bağlantı kurdu.

Silahlı kuvvetler ve sivil gönüllüler araya girerken, saldırı korkusu ile beraber binlerce insan şehirden kaçmaya çalışıyor. Ukrayna silahlı kuvvetleri, geçen arabaları dikkatlice kontrol ederken, ana yola döşenen kum torbaları ve beton levha yığınlarıyla başkenti savunmaya hazırlanıyor.

Reuters’e konuşan tanıklara göre, Kiev’in yaklaşık 25 kilometre kuzeybatısındaki Irpin kasabasında, bölgede tahliye edilen insanlara Rus birlikler tarafından ateş açıldı.

Kiev savaş görüntüleri
Kaynak: Reuters

Kiev şu ana kadar Rus ordusundan korunmuş olsa da, çevredeki kasaba ve köylerde yoğun çatışmalar yaşandı. Rusya savunma bakanlığı başkentin yakınında hareket halindeki bazı paletli askeri araçlarının görüntülerini paylaştı.

BM Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, savaşın 1,5 milyondan fazla insanın Ukrayna’yı terk ederek komşu ülkelere kaçmasına neden olduğunu ve Avrupa’da İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en hızlı büyüyen mülteci krizine neden olduğunu söyledi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, Kremlin’in ülkesini işgalini protesto etmek için doğrudan Rusları sokaklara çıkmaya çağırmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu