Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna Enerji Bakanlığı: 4 Nükleer Santral de Çalışıyor

Rus saldırıları nedeniyle zor günler yaşayan Ukrayna’da, Enerji Bakanlığı ülkedeki nükleer santrallerin durumunu bildirdi.
Ukrayna Enerji Bakanlığı: 4 Nükleer Santral de Çalışıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Rus ordusu Ukrayna’ya yönelik saldırıların şiddetini artırırken, ülkenin Kiev, Harkov ve Odessa gibi önemli kentleri bombardıman altında. Yetkiler anbean sıcak gelişmeleri aktarmaya devam ediyor.

Rus haber ajansı TASS’ın aktardığı bilgi, ülkedeki nükleer santrallerin durumunu bildirdi. Ukrayna Enerji Bakanlığı’nın 4 nükleer santralin de düzenli şekilde çalıştığını açıkladığı aktarıldı.

Santrallerin son durumuna yönelik olarak “Hiçbir güvenlik ihlali yok. Tüm nükleer santrallerde ve komşu bölgelerdeki radyasyon, yangın önleme ve ekolojik koşullar değişmedi ve mevcut normların sınırları içinde” açıklamasına yer verildi.

Ukrayna Enerji Bakanı Herman Galushchenko, savaşın getirdiği zorluklar sırasında görevlerini yerine getirmeye çalıştıklarını ifade etti. Bu süreçte sürekli enerji kesintisi, güç kaynaklarında hasar yaşandığını belirten Bakan, enerji cephesinin savunmayı elinde tuttuğunu ve her zaman olduğu gibi başaracaklarını sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu