Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ukrayna Dışişleri Bakanı: Rusya’ya Yaptırımlar Artmalı

“Putin, hiçbir hedefine ulaşabilmiş değil." diyen Ukrayna Dışişleri Bakanı, devam eden saldırılara yönelik açıklama yaptı. Detaylar şöyle…
Ukrayna Dışişleri Bakanı: Rusya’ya Yaptırımlar Artmalı
Yorum

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, son gelişmelere dair yaptığı açıklamada çarpıcı bilgiler verdi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in hiçbir hedefine ulaşmadığını ve hiçbir kenti ele geçiremediğini söyledi.

Kiev’i işgal etmeye çalışan birliklerin yok edildiğini ifade eden Kuleba, “Bütün Rusların adalete hesap vereceğine eminim. Bütün suçlular hapse girene kadar çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Ukrayna’ya destek olan herkese teşekkür eden bakan, yaptırımların devam etmesi gerektiğini belirtti. Hükümetlerin Rusya ekonomisi karşısında yaptırım uygulamaya başladığını ancak burada kalmaması gerektiğini söyledi.

Dmitro Kuleba Açıklaması
Kaynak: Twitter

Rusya’ya Ukraynalıları öldürmeyi bırakıncaya kadar baskı kurulması gerektiğini aktardı. Rusya’nın savaşı bitireceğine dair bir işaret olmadığını söyleyen Kuleba, “Önemli kararlar bir an evvel verilmeli ve adımlar atılmalıdır. Sizden tek bir isteğimiz var bizi destekleyin.” dedi

Rusya’nın kayıplardan sonra ültimatom vermeyi bıraktığını, saldırgan hareket devam ettikçe savunmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Asla pes etmeyeceklerini ve ülkelerinin tek karışını vermeyeceklerini dile getirdi. Putin’in stratejik caydırıcılık güçlerine özel emir vermesini Ukrayna’ya baskı olarak atılmış bir adım olarak yorumladı.

Şu anda Ukrayna’da yaşananların gerçek bir halk savaşı olduğunu belirten Kuleba, “Düşmeyeceğiz. Durmayacağız ve yorulmayacağız. Toprağımızı ve halkımızı savunmak gerektiği sürece şiddetle savaşmaya kararlıyız.” dedi. Rusya’nın Ukrayna’dan tamamen çekilene kadar üzerindeki baskıyı artıracaklarını ifade etti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu