Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Twitter Kripto Para ile Bağlantılı Çok Sayıda Tanınmış Hesabı Askıya Aldı

Twitter kripto para yatırımcıları arasında tanınan pek çok hesaba yaptırım uyguladı.
Twitter Kripto Para ile Bağlantılı Çok Sayıda Tanınmış Hesabı Askıya Aldı

Bitcoin üzerine yaptığı podcast yayınlar ile tanınan Peter McCormack, Twitter’ın pek çok tanınmış kripto para analiz hesabını askıya aldığını söyledi. Listelenen hesaplar, Bitcoin zincir içi analisti Willy Woo, BTC hisse senedi akış modeli yaratıcısı PlanB ve kripto savunucusu TheCryptoDog gibi 300.000’den fazla aboneye sahip Twitter’daki en önemli kripto hesaplarından bazılarını içeriyor.

Hesap ayrıntıları, fotoğraflar ve tüm gönderiler görünmez hale getirildi. Profile gidildiğinde “Hesap askıya alındı. Twitter, Twitter Kurallarını ihlal eden hesapları askıya alır” ifadesi görünüyor.

Reddit Bağlantılı Hesaplar Etkilendi

Reddit Bağlantılı Hesaplar Etkilendi

Bu hesapların yanı sıra Reddit’in r/WallStreetBets topluluğuyla ilişkili olduğu iddia edilen MMCrypto, TheMoon, Koroush AK ve WSBChairman gibi sektörle ilgili diğer hesaplar da askıya alındı. Söz konusu hesaplardan beşine erişilemezken, Willy Woo ve PlanB’nin hesapları kurtarılmış görünmektedir. Willy Woo’nun 600 civarında takipçisi varken PlanB’nin hesabı tamamen yenilenmiş görünüyor.

Twitter'da askıya alınan hesaplar
Kaynak: Twitter

Twitter’dan henüz hesapların silinme nedenine dair bir açıklama gelmedi. Mikro blog sitesindeki birçok kullanıcı, hangi hesapların etkilendiğini ve askıya alınma sebeplerini öğrenmeye çalışıyor. Bazı tahminlere göre askıya alma işlemlerinin #NFTBlocklist hashtag’iyle bir ilgisi olabilir.

Değiştirilemez token olarak bilinen NFT, bilinen dijital paralardan farklı özelliklere sahip. NFT’ler aynı zamanda yatırımcılara pasif gelir elde etme imkanı tanıyor. Bu varlıklar kripto paraların aksine takas edilemiyor. Twitter CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz günlerde ilk attığı tweeti NFT olarak 2.5 milyon dolara sattığı haberi ile gündeme gelmişti.

Diğer yandan askıya alınan hesapların yanı sıra 100 TrillionUSDT ve 100TrillionUSDD gibi bazı sahte PlanB hesaplarının Twitter’da askıya alınmadığı görülüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum