Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Banka Tokenize Altın Ürününü Yatırımcılara Sunuyor!

HSBC, tokenize edilmiş altın ürününü Hong Kong’daki bireysel kullanıcıların ticaretine açtı. Ayrıntılar geliyor…
Dev Banka Tokenize Altın Ürününü Yatırımcılara Sunuyor!
HABER GİRİŞ

Dünyanın önde gelen finans kurumlarından HSBC, Hong Kong’daki bireysel yatırımcılar için altını tokenleştirerek bir ürün sundu. HSBC perakende pazarını hedefleyen blockchain tabanlı gerçek dünya varlığı yaratan ilk banka olduğunu vurguluyor.

Yatırım bankası tarafından yapılan basın açıklamasında, bankanın Orion dijital varlık platformunda basılan HSBC Gold Token’ın HSBC Çevrimiçi Bankacılık ve HSBC HK Mobil Uygulaması aracılığıyla satışa sunulduğu bilgisi verildi.

HSBC Hong Kong genel müdürü ve servet ve kişisel bankacılık başkanı Maggie Ng, ” Dijital varlıklara yönelik artan talebin ve müşterilerimizin altın yatırımına olan aşinalığının farkındayız ” açıklamasında bulundu.

Tokenize edilmiş altın varlıkları yeni bir kavram değil. Kripto veri platformu CoinGecko’ya göre, 2023 yılında tokenize edilmiş altın varlıkların değeri 1 milyar doları aştı.

Geçen yılın kasım ayında HSBC , bankanın İsviçre merkezli kripto para saklama uzmanı Metaco ile ortaklaşa oluşturulan yeni dijital varlık saklama platformunun bir parçası olarak planlanan tokenize edilmiş bir altın teklifini duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

Tokenleştirilmiş ürünler blok zincirine dijital olarak kaydedilebilir ve doğrudan son yatırımcılara sunulabilir. Bu ürünler aracılar tarafından dağıtılabilir ve ticareti yapılabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.