Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye’nin Girişimcileri Koronavirüsle Mücadele için Fikirlerini Bir Araya Getiriyor

Coronathon etkinliği kapsamında elektronik ortamda bir araya gelen Türkiye’nin önde gelen girişimcileri sosyal, lojistik, ekonomi ve eğitim olmak üzere birçok alanda çözüm önerilerini değerlendirecek.
Türkiye’nin Girişimcileri Koronavirüsle Mücadele için Fikirlerini Bir Araya Getiriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün akşam yaptığı açıklamaya göre ülkemizdeki koronavirüs vaka sayısı 670’e yükseldi. Tümü yaşlı bireyler olmak üzere can kaybı 9 oldu.

Dünyanın dört bir tarafından coronavirüs aşı çalışmalarının yapıldığı ve hatta testlerin başladığı yönde haberler alıyoruz. Türkiye’de de salgının hızla yayılmaya başlaması üzerine girişimciler 48 saat gibi kısa bir süre içerisinde organize olarak, hayatı etkileyen diğer alanlar için çözüm arayışına girdi.

Türkiye’nin 80 girişimcisi online olarak bir araya geldi ve Coronathon etkinliğini gerçekleştirdi.

Coronathon EtkinliğiSanayi ve Teknoloji Bakanlığı başta olmak üzere, Boğaziçi, ODTÜ ve İTÜ gibi üniversiteler, teknoloji ve girişimcilik alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları koronavirüse karşı fikir üretmek için toplandı.

40 kurumdan, 80 girişimci koronavirüse karşı farklı alanlarda fikir geliştirip, virüs ile mücadeleye destek olacak. “Çözümün Bir Parçası Ol” sloganıyla hareket eden girişimciler, bu zor günleri en hafif şekilde atlatmak için farklı alanlarda çözüm önerilerinde bulunacak.

21-22 Mart tarihleri arasında online ortamda yapılacak etkinlikte; sosyal ve lojistik olmak üzere birçok farklı alan için farklı bakış açıları paylaşılıp, değerlendirilecek.

Coronathon Türkiye, etkinliğinde çözüm önerileri 3 ana başlık altına sunulacak.

Türk Girişimciler Korona ÇözümleriSöz konusu kategoriler; sosyal, lojistik ve diğer çözümler olmak üzere üç sınıfa ayrıldı. Sosyal çözümler içerisinde; evde vakit geçirme, psikolojik destek, mental sağlık, sosyal izolasyon, sosyal medyada bilgi kirliliği, fiziksel aktivitelerin sınırlanması ve çevreye duyarlılık gibi konular değerlendirilecek.

İkinci kategori olan lojistik çözümler içinde gıda, sağlık ekipmanlarına erişim ve yardımlaşmayı artıran çalışmalar ele alınacak. Diğer çözümler altında ise; işsizlik, eğitimin devamlılığı, nakit akışı sorunları gibi oldukça önemli konularda çözüm arayışına girilecek.  Girişimciler tarafından sunulan fikirler etkinliğin ikinci günü, yani yarın analiz edilip, içinden en iyi 10 tanesi seçilecek.

Coronathon Türkiye İnisiyatifi Sözcüsü ve Talentmelon Kurucu Ortağı Sure Köse Ulutaş “Salgına karşı ülkemizin genç yetenekleri ve inovasyon yüzü olarak el ele verdik. Bu özel çalışma ile birlik beraberlik sürecinde ihtiyacımız olan yenilikçi ve yaratıcı pek çok çözüm ortaya koyacağımıza inanıyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu