Yatırım yapmaya başla!

Turkcell’den Kullanıcıları Rahatlatan AKK Açıklaması Geldi

GSM devi Turkcell, internet hizmeti verdiği kullanıcılarına 1 Ocak tarihinden itibaren AKK’yı tamamen kaldıracağını açıkladı.
Turkcell’den Kullanıcıları Rahatlatan AKK Açıklaması Geldi

Bilindiği üzere BTK tarafından 2 yıl önce adil kullanım kotası ile ilgili ne yapılacağına dair önemli kararlar alınmıştı. İlk olarak kademeli bir geçiş gerçekleşecek ve bu yılın sonu itibari ile AKK tamamen kaldırılacak. Ancak halen internet servis sağlayıcılarının ek paket uygulaması gibi farklı şekilde bu kuralı bir şekilde devam ettirmek istediği biliniyor.

Son olarak geçtiğimiz günlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakan Turhan, yapmış olduğu AKK açıklaması ile kullanıcıları sevindirecek haberler verdi. Adil kullanım kotası ile ilgili yeni bir gelişme ise GSM devi Turkcell’den geldi. Turkcell, önümüzdeki yıl itibari ile uygulamayı tamamen kaldıracağını açıkladı.

Turkcell AKK Uygulamasını Kaldırıyor

Turkcell AKK Uygulamasını Kaldırıyor

Son günlerde özellikle sosyal medyada kullanıcılar AKK ile ilgili önümüzdeki yıla dair ne olacağını merak ederken Turkcell, kullanıcılarını sevindirecek haberler verdi. Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, 1 Ocak itibari ile 2 milyonu aşkın Superonline kullanıcısı için AKK uygulamasına koşulsuz ve şartsız olarak son verileceğini açıkladı.

Murat Erkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’nin geleceği ve menfaatleri için dijital dönüşümün kaçınılmaz olduğunu hep birlikte görüyoruz. Dijital dönüşümün ve dijitalleşen dünyanın havası suyu da hiç şüphesiz ki internet bağlantı hizmetleri diyebiliriz. Biz Turkcell olarak 1 Ocak itibarıyla Turkcell’li iki milyondan fazla ev ve iş yerinde, dijital ekosistemde diledikleri gibi yaşayabilmeleri için daha önce de sonuna kadar desteklediğimizi belirttiğimiz AKK’sız internet kullanımını başlatıyoruz. Mevcutta, AKK tekliflerinde bulunan müşterilerimizi ek paket, ek fiyat, hediye gibi kavram karmaşasına sokmadan net bir şekilde AKK’sız internet dünyasına geçiriyoruz.”

Turkcell’den Ortak Altyapı Çağrısı

Turkcell’den Ortak Altyapı Çağrısı

Bazı internet servis sağlayıcıları AKK’yi tamamen kaldırmak yerine kullanıcıların tarifelerini kotalı internet ve ek pakete dönüştürme yoluna gidiyor. Bu paketler sayesinde kullanıcıların önümüzdeki yıl içerisinde de hızları düşmeye devam edecek. Ancak Turkcell yetkilisi Murat Erkan bu yolun çözüm olmayacağını ifade ederek tüm servis sağlayıcıların ortak fiber altyapıya sahip olması gerektiğini belirtti.

Erkan konuyla ilgili açıklamasında ”Hem var olan müşterilerimiz hem de Turkcell’e yeni gelecek müşterilerimiz bu dönemle birlikte gerçek limitsiz internetin keyfini sürecekler. Türkiye’nin Turkcell’i olarak müşterilerimizin hayatlarını her alanda kolaylaştırmak için çabalıyoruz, onları dinliyoruz ve onların talepleri doğrultusunda paketler hazırlıyoruz. Bu geçiş sürecinde de yine müşterilerimizin limitsiz tarifelere geçişlerini gerçekleştireceğiz fakat bu çözümlerin nihai çözüm olmadığını da her fırsatta dile getiriyoruz. Ülkemizdeki internete erişim maliyetlerinin düşürülmesi ve yüksek hızda internetin tüm Türkiye’ye en kısa sürede yayılabilmesi için ortak fiber altyapı kurgusunun bir an önce hayata geçmesi gerekiyor.“ sözleri ile yapılması gerekeni dile getirdi.

AKK ile ilgili önümüzdeki yıl ne olacağı merak edilirken Turkcell’in bu uygulamayı tamamen kaldıracak olması sevindirici bir gelişme. Umarız diğer servis sağlayıcılar da alınan kararın arkasından dolaşmak yerine AKK’yi kaldırma yoluna giderler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum