Yatırım yapmaya başla!

Türk Telekom’dan İllere Özel Çözümler Geliyor

Türk Telekom’dan İllere Özel Çözümler Geliyor

Bu yıl 15.si düzenlenen Broadband World Forum, 20-22 Ekim tarihleri arasında Londra’da yapıldı. Forum’da Türk Telekom Grubu Kurumsal İş Birimi CEO’su Mehmet Ali Akarca, Türkiye’de ilk kez hayata geçirecekleri özel entegre çözümler üretilerek sağlanacak akıllı şehir uygulamasını anlattı. Şehirlerin, insanlar için daha yaşanabilir hale gelmesini sağlayacak olan bu proje sayesinde; trafikten sağlığa, kamu hizmetlerinden şehirdeki gürültüye kadar birçok sorunun çözüme kavuşacağını söyledi. Akıllı şehir servisiyle dünyaya örnek olacaklarını belirten Mehmet Ali Akarca; “Eskiden bu tür uluslararası konferanslarda başkaları konuşur biz dinlerdik. Geliştirdiğimiz teknolojiyi anlatmamız için artık bizi konuşmacı olarak davet ediyorlar ve onlar bizim başarılarımızı dinleyip etkileniyorlar,” şeklinde konuştu.

İlk entegre akıllı şehir projesi Karaman’da faaliyete geçti. Bir sonraki akıllı şehrin ise Antalya olacağını söyleyen Akarca, bu yıl Antalya’nın G20 Zirvesi ile dünya liderlerini ağırlayacağının bilgisini de verdi. Akarca, akıllı şehir projesinin kapsamı içerisine; trafik, sağlık, çevre, güvenlik ve enerji gibi birçok sorunun girdiğini, tüm bu sorunlara çözüm getirilmesi halinde %60’a varan kaynak tasarrufu sağlanacağını söyledi.

Türk Telekom Grubu olarak Türkiye’nin her yerinde hizmet verdiklerini söyleyen Akarca, 81 ilde toplamda 34 bin çalışanları olduğunu belirtti ve sözlerine şu cümlelerle devam etti; “2014 Türkiye Çevre Sorunları ve Öncelikleri Değerlendirme Raporu’na göre; Türkiye’de 32 ilde su kirliliği, 27 ilde hava kirliliği, 19 ilde atık sorunu, 2 ilde gürültü kirliliği en önemli çevre sorunu olarak değerlendiriliyor. Türk Telekom Grubu olarak Adana’nın gürültüsüne, İzmir’in atıklarına, Van’ın su kirliliğine akıllı uygulamalarımızla çözüm sunuyoruz,” dedi.

Akıllı il uygulaması şehirlere çok büyük ve önemli katkılar sağlayacak. Mehmet Ali Akarca bu sistem sayesinde, sokak aydınlatma giderlerinin %35, trafikte bekleme süresinin %25, kaza sayısının %60, suç oranının %25 azalacağını; su kullanımında %30, sağlık ve eğitim giderlerinde ise %15 tasarruf sağlanabileceğini söyledi.

Bunların yanında Türk Telekom’un aldığı ödüllerden de bahsedelim. Türk Telekom Grup İştiraki AssisTT, Steve International Business Awards’ta 4 ödülün birden sahibi oldu. Bu ödül iş dünyasının küresel ölçekteki en itibarlı ödüllerinden sayılıyor. AssisTT Genel Müdürü Ali Dülgeroğlu, aldıkları ödül ile ilgili olarak; “Türk Telekom Grubu’nun sinerjisi ve desteğiyle geliştirdiğimiz hizmet kalitemizle uluslararası arenada bir kez daha takdir gördük,” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum