Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Trump Tıbbi Ekipmanları Stoklayanlar için Yeni Bir Kararname İmzaladı

ABD Başkanı Trump, sağlık malzemelerini stoklayarak çok yüksek fiyatlardan satan fırsatçıların önüne geçmek için yeni bir kararname imzaladığını duyurdu.
Trump Tıbbi Ekipmanları Stoklayanlar için Yeni Bir Kararname İmzaladı
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüse karşı bir kararname imzaladığını duyurdu. Söz konusu kararname sağlık sektöründe kullanılan bazı malzemeler, tıbbi ekipmanlar ve birçok kaynağın stoklanmasını ya da ürünlere fahiş fiyat uygulanmasını engellenmeyi içeriyor. Salgının gidişatı konusunda umutsuzluk içeren ifadeler kullanan Trump, rakamların zaman içerisinde artacağını söyledi.

Trump, Beyaz Saray’da Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücü’nün günlük basın toplantısında yeni bir kararname imzaladığını açıkladı.

Trump Yeni KararnameRakamların zaman içerisinde artacağını fakat günün birinde mutlaka düşüşe geçeceğini söyleyen Trump, yeni imzaladığı kararnamenin detaylarını anlattı. Düzenlenen basın toplantısında, “Bu kararname, Kovid-19’un önlenmesi ve tedavi edilmesi için hayati öneme sahip el dezenfektanı, maske, koruyucu ekipmanlar gibi kaynakların stoklanmasını ya da fahiş fiyatlara satılmasını engelleyecek.” şeklinde bilgilendirmede bulundu.

Kimsenin halkın acılarını kendi çıkarları için kullanmasına izin vermeyeceğini söyleyen Trump, ülkenin normale dönme süresinin 3-4 aydan kısa olacağını belirtti. Ekonomiye dair alınan önlemlerin gevşetilmesi gerektiğini, virüse karşı alınan önlemlerin sonucunun, sorunun kendisinden daha büyük olmasını istemediklerini dile getirdi. Ancak bilim insanlarının koronaya karşı alınan önlemlerin gevşetilmesi fikrini desteklemediklerini aktardı.

Trump, virüsün yoğun olduğu bazı bölgeler için tüm ülkenin kapatılması fikrine sıcak bakmıyor.

Melania Trump Korona NegatifVirüsün New York gibi bazı şehirlerde yoğun olduğunu fakat bunlar için tüm ülkeyi kapatmaya gerek olmadığını söyledi. Eşi Melania Trump’ın Covid-19 testi yaptırdığını ve sonucun negatif çıktığını açıkladı.

Trump’ın, Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücünde çalışan Dr. Deborah Birx’in hafta sonu biraz ateşi olduğunu söylemesinin ardından, doktorun uzaklaştırıldığı öğrenildi. Ancak Dr. Birx’in test sonucu negatif çıktıktan sonra yeniden Trump’ın yanına geldi.

Adalet Bakanı William Barr, Trump’ın imzaladığı kararnameye ilişkin bazı kişilerin piyasayı manipüle etmek için malzeme stoğu yaptığını söyleyerek, . Evinizde büyük oranda tuvalet kağıdı stoğu yaptıysanız korkmayın. Ama deponuzda birçok koruyucu maske varsa günün birinde kapınızı çalarız.” şeklinde konuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu