Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TradingView Yeni Finansman Turunda 3 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Fonlama turu Tiger Globak tarafından yönetildi ve 298 milyon dolar toplandı.
TradingView Yeni Finansman Turunda 3 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para ve diğer varlıkların fiyat hareketlerini izlemekte kullanılan TradingView, 3 milyar dolarlık bir değerleme elde etmek için bir finansman turunda 298 milyon dolar topladı. Tiger Global tarafından yönetilen fon, pandemi sırasında platformun çoğunlukla perakende yatırımcılardan oluşan kullanıcı tabanındaki güçlü bir büyümeyi takip ediyor.

Duyuruya göre TradingView, son 18 ayda yeni hesaplarda %400 ve ziyaretçi sayısında %237’lik artış yaşadı. 2011 yılında kurulan platform, 180 ülkede aylık 30 milyondan fazla kullanıcının kripto para , hisse senetleri ve vadeli işlemler gibi varlıkların fiyat çizelgelerine erişmesini sağlıyor.

TradingView CEO’su ve kurucu ortağı Denis Globa, şirketi, her yerdeki insanların aynı şeyi istedikleri inancıyla kurduklarını ve tüm tüccarların ve yatırımcıların önce bakabileceği bir ortam yaratmak için çalıştıklarını söyledi.

Şirket, TradingView’in, ziyaretçilerin doğrudan platformdan ticaret yapmalarını sağlamak için büyük aracı kurumlarla ortaklıklar ve entegrasyonlarla olan ilişkilerini güçlendirmeyi hedefliyor.

Tiger Global’den Alex Cook, TradingView’in perakende yatırımcılar arasındaki küresel konumunun, şirketi tüccarlar ve yatırımcılar tarafından kullanılan varsayılan sosyal ağ ve finansal analiz platformu olarak konumlandırdığını söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%