Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tradeweb Hizmet İyileştirmesi için AWS ile İş Birliği Yapıyor

Şirket, Amazon Web Servies ile yeni bir ortaklık yapıyor.
Tradeweb Hizmet İyileştirmesi için AWS ile İş Birliği Yapıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Nasdaq borsasında işlem gören şirketlerden biri olan Tradeweb Markets, veri erişimini geliştirmek için Amazon Web Services (AWS) ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Yapılacak ortaklık ile yatırımcıların ABD Hazine ve İngiltere Gilt kapanış fiyatı verilerine erişiminin sağlanması amaçlanıyor. bu noktada AWS altyapısından yararlanılacak.

Duyuruya göre, Amazon Web Services veri alışverişi yoluyla Tradeweb ICE ABD Hazine Kapanış Fiyatları ve Tradeweb FTSE İngiltere Gilt Kapanış Fiyatları’nın doğrudan erişilebilirliğini sağlayacak. Tradeweb yatırımcılara günlük aylık ya da tarihsel veri akış setleri sunacağını belirtiyor

Veri Erişimi Geliştirilecek

Veri Erişimi Geliştirilecek
Kaynak: Tradeweb

Şirket açıklamasında veri erişimini geliştirerek kullanıcı işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlamadığını belirterek, elektronik pazar yerlerinin küresel operatörü, verimli ve kişiselleştirilmiş dijital çözümlerin önemine dikkat çekti.

Tradeweb CEO’su Lee Olesky, katılımcıların verilere erişim için tek bir yaklaşımdan fazalsını istediklerini, sürekli gelişen, dijital ortama ayak uyduracak gelişmiş çözümler aradıklarını belirtti. CEO, AWS ile yapılan iş birliği sayesinde bulut tabanlı hizmetlerin Tradeweb sistemine entegre edileceği ve daha iyi bir hizmet için heyecanlı olduklarını söyledi.

Bu ayın başlarında, Tradeweb Mart 2021 için işlem ölçümleri yayınladı. Şirket , Mart 2021’de 1 trilyon dolar üzerinde ortalama günlük hacim (ADV) gördü ve bu alanda bir rekor kırdı. Tradeweb ayrıca tüm veri alma sürecindeki engelleri azaltmak için doğrudan dağıtım kanalının önemini vurguluyor.

AWS’den yapılan açıklamada ise “Gün sonu referans fiyatlarını kullanıma sunmak için Tradeweb ile çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu verilerin kullanılabilirliği, ortak müşterilerimizin işlem ve portföy yönetimi uygulamalarını, AWS üzerinde çalışan risk analizlerini ve fiyatlandırma modellerini sorunsuz bir şekilde beslemelerine yardımcı olacak” ifadeleri kullanıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu