Yatırım yapmaya başla!

Teknoloji Devinin CEO’su Tim Cook 2017 Yılını Rekor Kazançla Kapattı!

Apple’ın CEO’su Tim Cook’un 2017 yılında aldığı maaş, şirketin yükselişiyle neredeyse 2 katına çıktı. Öyle ki ünlü ismin toplam kazancı 102 milyon dolara ulaştı.
Teknoloji Devinin CEO’su Tim Cook 2017 Yılını Rekor Kazançla Kapattı!

Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Apple, 2017’de epey başarılı işlere imza attı. Sadece yeni iPhone modelleri ile bile yeteri kadar kazanan şirket, açıkladığı Temmuz – Eylül dönemine ait kar bilançosuyla da bu durumu kanıtlamıştı.

Peki, şirketin yöneticileri bu kazançtan nasıl etkilendi? Elbette, yöneticiler de kazançtan nasiplerini aldı. Fakat Apple’ın yükselişinden en kazançlı çıkan kişi ünlü CEO Tim Cook oldu. Zira yönettiği şirketin kazancı artınca, Tim Cook’un cüzdanına giren para miktarı da arttı.

Geçen sene bu zamanlarda koltuğu sallanıyor iddialarıyla gündeme gelen Tim Cook, 2017’deki kazancıyla manşetlerde yer etti.

Tim Cook 2017'de 102 Milyon DolarNitekim ünlü yönetici bu yıl 102 milyon dolarlık kazanç elde etti. 30 Eylül’de biten mali yılda 3.06 milyon dolar maaş, 9.33 milyon dolar teşvik primi, 89.2 milyon dolar ödül hisse senedi alan Cook’un toplam kazancı 102 milyon dolara ulaştı.

Geçtiğimiz günlerde iPhone X kahveden ucuz sözleriyle tüm dünyayı şaşırtan Tim Cook’un bu yorumunun nedeni de belli oldu.

Apple CEO'su Tim Cook'u İhya EttiNeticede; yılda 102 milyon dolar kazanan birinin iPhone X’i kahveden ucuz bulması, gayet doğal! Öte yandan; aralarında Luca Maestri, Angela Ahrendts, Johny Srouji, Dan Riccio ve Bruce Sewel’in de bulunduğu Apple yöneticileri de yaklaşık 24.2 milyon dolarlık kazançlar elde etti. Anlayacağınız; Apple artan gelirleri sayesinde yöneticilerini de ihya etti.

Yeri gelmişken, 2017’de dünyanın en zenginlerinin 1 trilyon dolar kazandığını da söylemek isterim.

2017 Yılı Dünyanın En Zenginlerine YaradıYani hazır söz astronomik kazançlardan açılmışken, sevgili Jeff Bezos’un bu yıl 34 milyar dolar, Bill Gates’in 8.89 milyar dolar ve Warren Buffett’ın da 11.8 milyon dolar daha kazandığını belirtelim.

Evet, Bloomberg Milyarderler Endeksi’ndeki verilere göre dünyanın en zengin 500 isminin bulunduğu listedeki isimlerin toplam kazancı 1 trilyon dolara ulaştı. Kaldı ki bu miktar 2016 yılının 4 katı seviyesindeydi. Kısacası; 2017 yılı zenginlere fena yaradı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum