Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

TikTok Yeni Yılın İlk Ayında Geliştiricisini Zengin Etmeye Devam Ediyor

Yapılan araştırma Ocak ayında en çok kazandıran uygulamaları gözler önüne serdi.
TikTok Yeni Yılın İlk Ayında Geliştiricisini Zengin Etmeye Devam Ediyor

Akıllı telefonların hemen herkes tarafından yaygınlaşması ile beraber mobil uygulamaların da hızla büyüdüğüne tanık oluyoruz. Dünyaca ünlü şirketler sahip oldukları uygulamaları iOS ve Android mağazaları üzerinden milyonlarca kişiye ulaştırıyor. Hem uygulama içerisindeki reklam gösterimleri hem de yapılan harcamalar, geliştiricilerin büyük gelirler elde etmesini sağlıyor. Bu durum yapılan pazar araştırmalarıyla da gözler önüne seriliyor.

Sektörün önde gelen pazar araştırma şirketi Sensor Tower, belirli zaman aralıkları ile raporlar hazırlıyor. Son olarak 2021 yılının Ocak ayı için geliştiricisine en çok kazandıran uygulamaların olduğu bir rapor paylaşıldı. Son dönemin en çok indirilen uygulamalarından biri olan TikTok, Bytedance’ı zengin etmeye devam ediyor. Popüler uygulama en çok kazandıran platform olarak öne çıkıyor.

Ocak Ayının En Çok Kazandıran Mobil Uygulamaları

Ocak Ayının En Çok Kazandıran Mobil Uygulamaları

Ocak 2021 için yapılan araştırma, dünya çapında en yüksek hasılatın TikTok’tan elde edildiğini gösteriyor. Kullanıcı harcamalarında 128 milyon dolar ile birlikte TikTok gelirinini katlamaya devam etti.Şirket geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre gelirini 3.8 kat artırdı. Bu gelirin yaklaşık yüzde 82’si ABD’den yüzde 8’i Çin’den elde edildi. iOS ve toplamda TikTok en çok kazandıran uygulama olurken, Android tarafında ise Google One uygulaması lider oldu.

Geçtiğimiz ay geliştiricisine en çok kazandıran uygulama Piccoma oldu. Japonya merkezli uygulama Ocak ayında 96 milyon dolar gelir elde etti. Bu gelirin tamamının kendi ülkesi Japonya’dan sağlandığı belirtiliyor. TikTok ve Piccoma’yı YouTube, Tinder, Tencent Video, Disney Plus ve IQIYI gibi uygulamalar gelip ediyor. Rapora göre iOS kullanıcıları TikTok’a daha fazla para harcamayı tercih etmiş görünüyor.

Sensor Tower bu rakamları iOS ve Android mağazalarından elde ettiğini belirtiyor. Bilindiği üzere Android kullanıcıları Play Store haricinde üçüncü taraf platformlardan da uygulama indirebiliyor. Ayrıca bu araştırmada mobil oyunlara yer verilmedi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum