Yatırım yapmaya başla!

Akıllı Telefon Planı Olan TikTok’un Patronu ByteDance, Smartisan’dan Yardım Alacak

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok’un geliştiricisi ByteDance, akıllı telefon pazarına girmek üzere kolları sıvıyor. Şirketin Çin merkezli telefon üreticisi Smartisan ile ortak çalışacağı açıklandı.
Akıllı Telefon Planı Olan TikTok’un Patronu ByteDance, Smartisan’dan Yardım Alacak

Son dönemde yıldızı hızla parlayan sosyal medya uygulamaları arasında şüphesiz TikTok’u gösterebiliriz. Çin merkezli ByteDance tarafından geliştirilen ve dünya genelinde kısa sürede popüler olan sosyal medya uygulaması, ülkemizde de yoğun ilgi görmüş durumda. Kısa sürede milyonlarca kişinin beğenisini toplayan TikTok, App Store ve Google Play’deki indirme rakamlarıyla ne kadar popüler olduğunu göstermiş durumda.

Bu popülarite uygulamanın geliştiricisi olan ByteDance’ı da fazlasıyla memnun ediyor. Son günlerde ByteDance’in farklı pazarlara gireceğine dair pek çok habere tanık oluyoruz. Geçtiğimiz günlerde şirketin sohbet ve çevrimiçi müzik pazarlarına gireceği gündeme gelmişti. Ayrıca ByteDance’in akıllı telefon pazarına gireceğine dair haberleri daha önce size aktarmıştık. Gelen son haberler şirketin akıllı telefon üretimi için kolları sıvadığını gösteriyor.

ByteDance Akıllı Telefon için Harekete Geçti

ByteDance Akıllı Telefon için Harekete Geçti

Akıllı telefon pazarında Samsung, Huawei, Apple, LG gibi şirketlerin adını duymaya sıkça alıştık. Ancan pazara yeni bir markanın gireceği resmi olarak açıklanmış oldu. TikTok’un geliştiricisi Çin merkezli ByteDance, akıllı telefon üretmek için anlaşmalar yapmaya başladı. Şirket yapacağı üretim için Çinli telefon üreticilerinden Smartisan ile işbirliği yapacak. Son haberlere göre ByteDance, Smartisan’dan hem gerekli patentleri aldı hem de kalifiye personel alımı yaptı.

Çin pazarında Baidu, Tencent gibi teknoloji şirketleri ile rekabet eden ByteDance, akıllı telefon üreterek kendisine farklı rakipler belirlemiş olacak. Burada da çok dişli bir rekabetin geçtiği düşünüldüğünde ByteDance’in üreteceği akıllı telefonların ne kadar ilgi göreceği ise merak konusu.

TikTok imzalı akıllı telefon projesinin başında ise Smartisan’dan Wu Dezhou’nun olacağı açıklandı. Geliştirilecek olan telefonun ne gibi özelliklere sahip olacağı bilinmiyor ancak TikTok ve musicial.ly’nin sahibi olan şirketin sosyal medya ve eğlence odaklı bir ürün geliştirmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Uzmanlar ByteDance’a Şans Vermiyor

Uzmanlar ByteDance’a Şans Vermiyor

Başta Çin’de olmak üzere dünya genelinde akıllı telefon pazarında çok sıkı bir rekabet mevcut. Samsung, Apple, Huawei gibi devlerin tüm köşeleri tuttuğu akıllı telefon pazarında ByteDance’in atacağı ilk adımla ilgili uzmanlardan karamsar açıklamalar geliyor.

CCS Insight analisti Ben Wood, ByteDance’in akıllı telefon projesi ile ilgili “Yeni bir ürünün akıllı telefon piyasasına karlı bir şekilde girmesi oldukça zor. Özellikle piyasa değerleri milyonlarca sterlin olan Apple, Samsung ve Huawei gibi markaların tüketicilere ulaşmakta hızlı davrandığı bir ortamda” ifadelerine yer verdi.

Günümüzde mevcut markalardan hariç başka alanlarda teknoloji şirketlerinin akıllı telefon pazarına girmek istediğine zaman tanık oluyoruz. Ancak başarılı olduklarını söylemek pek mümkün değil. Çin’in önde gelen sosyal medya şirketi ByteDance’in bu alanda nasıl performans göstereceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. Geliştirilecek olan telefon sadece Çin pazarında mı sunulacak yoksa dünya geneline mi yayılacak bu konu da belirsizliğini koruyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum