Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

THY Portekiz Havayolu Şirketine Yatırım Haberlerini Yalanladı

Türk Hava Yolları, Portekiz havayolu şirketi TAP'a yatırım yapacağına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
THY Portekiz Havayolu Şirketine Yatırım Haberlerini Yalanladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk Hava Yolları Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) haber ve söylentilere ilişkin açıklamada bulundu.

Bazı ulusal ve uluslararası medya kanallarında yayımlanan Türk Hava Yolları’nın yabancı bir havayolu şirketine yatırım yapacağı ile ilgili haberlere atıfta bulunarak bunların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Bununla birlikte “küresel havacılık endüstrisinin en değerli şirketlerinden Türk Hava Yolları A.O. gelecek hedeflerine yönelik stratejik yatırımları daima değerlendirmektedir” ifadelerine yer verildi.
Türk Hava Yolları Hisse 29 Kasım
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Jornal de Negocios’un haberinde THY’nin Portekiz havayolu şirketi TAP’ta hisse alımını değerlendirdiği belirtilmişti.

Hisseler Tük Hava Yolları’nın söz konusu haberleri yalanlamasının ardından büyük bir değişim göstermeyerek artıda seyrini sürdürdü. Cuma günü sert düşerek 16,91 Türk lirasına gerileyip kapanışı 16,99 TL’de yapan hisseler yeni güne yatay açılış yaptı.

Açılış yükseği 17,07, açılış düşüğü 16,43 TL olan THYAO hisseleri buradan toparlanarak 17,25 Tük lirasına kadar tırmandı. Bu 29 Kasım seansının en güçlü değerini işaretlerken sonrasında pozitif bölgede kaldı.

TSİ 15.08’de yüzde 1 artıda alıcı bulan hisseler, 16,43 – 17,25 TL aralığında hareket etti.  Haftalık bazda yüzde 2,6 değer kaybeden Türk Hava Yolları hisseleri, aylık bazda yüzde 14,6 artarken yıllık yüzde 50 oranında değerlendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu