Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çinli Madenci The9 Kazakistan’da Yeni Tesis Kuruyor

Santral, 2022 sonuna kadar 200 MW'a kadar güç sağlayacak.
Çinli Madenci The9 Kazakistan’da Yeni Tesis Kuruyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para madenciliğinin en yaygın olduğu ülkelerin başında Çin geliyor. Geçtiğimiz aylardan itibaren Çin hükümeti, madencilere yönelik baskılarını artırdı. Bu durum sonrası madenciler tesislerini ABD, Kazakistan ve İran gibi farklı ülkelere taşımak durumunda kalıyor.

Sektörün önde gelen firmalarından The9, Kazakistan’da toplam 200 MW kapasiteli kripto para madenciliği tesisi geliştirmek için bir ortak girişim anlaşması imzaladı. Nasdaq listesinde yer alan şirket, Kazakistan’ın LGHSTR şirketi ile bir anlaşma imzaladı. Firma NBTC’nin yan kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor.

NBTC, gelişmiş sitelerde kripto para madenciliği makinelerinin dağıtımında önceliğe sahip olacak. 100 MW kadarı 2021 yılı sonuna kadar tamamlanacak olan tesis tam miktar bir yıl sonra kullanılabilir duruma gelecek.

Tamamlandığında, tesis 50.000’den fazla S19 Antminer’ı barındıracak.ve yaklaşık 5EH/sn çıkış gücü elde edilecek. The9’un yan kuruluşu ortak girişimin %51’ine sahip olacak ve yönetim kurulunu kontrol edecek.

Firma 4 Ağustos’ta, Kazakistan’da bir kripto madenciliği sitesi kurmak için KazDigital ile ortak girişim anlaşması imzalamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%