Yatırım yapmaya başla!

Tesla Roadster’in Uzay Yolculuğunu Merak Edenler için Takip Etmek Mümkün!

Falcon Heavy ile uzaya gönderilen Tesla’nın nerede olduğu bir web sitesi ile takip edilebiliyor. İşte detaylar…
Tesla Roadster’in Uzay Yolculuğunu Merak Edenler için Takip Etmek Mümkün!

Elon Musk’ın kurucusu olduğu SpaceX geçtiğimiz günlerde tüm dünyanın konuştuğu Falcon Heavy’nin fırlatılışını gerçekleştirmişti. Dünyanın en güçlü roketi olan ve 7 yıldır hazırlıkları süren Falcon Heavy başarılı bir şekilde uzaya fırlatılmıştı.

Falcon Heavy ile beraber Mars yörüngesine oturmak üzere Elon Musk’un elektrikli spor otomobili Tesla Roadster uzaya gönderilmişti. Tesla’nın uzay yolculuğu SpaceX tarafından canlı olarak yayınlanmış ve milyonlarca insan yayını izlemişti.

Tesla Roadster’in Nerede Olduğunu Görmek Mümkün

Bu tarihi günden sonra dünyanın dört bir yanında insanlar Tesla Roadster’in uzayda nerede olduğunu merak etmeye başladı. Bu talebe cevap verecek bir web sitesi ise yayınına başladı. Whereisroadster isimli bir site Tesla’nın uzaydaki yolculuğunu anbean bizlere aktarıyor.

Tesla’nın yolculuğunu milyonlara aktaran sitede aracın konumuyla ilgili hemen her bilgiye ulaşmak mümkün. Aracın uzaydaki yörüngesi ve gittiği hızı kesintisiz olarak bu siteden takip edebiliyorsunuz.

Aracın Yapacağı Yolculuğun Simülasyonu Mevcut

Uzay yolculuğuna çıkan ve Mars’a ulaşması amaçlanan Tesla Roadster’in önümüzdeki aylarda ve yıllardaki alacağı yolu da bu siteden simüle etmek mümkün. Güneş sisteminde bulunan Merkür, Venüs, Dünya ve Mars ile beraber Tesla Roadster’in 2020 yılına kadar katedecekleri yolu görebilirsiniz.

Sitedeki Close Approach sekmesinden aracın ve gezegenlerin aylar ve yıllar boyunca nerede olduğunu görebiliyorsunuz. Şemada görüldüğü üzere 2020 yılının Ekim ayında Tesla Roadster’in Mars yörüngesine ulaşması bekleniyor. Yolculukta bir sorun çıkmaması halinde insanlığın Mars’a yolculuk etmesi kaçınılmaz hale gelecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum