Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Tesla Roadster ile Mars’a Doğru Yola Çıkan Falcon Heavy’’nin Fırlatılış Görüntüleri!Tesla Roadster ile Mars’a Doğru Yola Çıkan Falcon Heavy’’nin Fırlatılış Görüntüleri!

Son günlerde dünya gündemini en çok meşgul eden konulardan birisi hiç kuşkusuz SpaceX’in uzaya göndereceği Falcon Heavy roketi olmaktaydı. 45 yıl önce aya gönderilen insanlı uçuştan sonra ilk defa böylesine güçlü bir roket uzaya gönderilmiş oldu. 7 yıldır hazırlıkları süren dünyanın en güçlü roketi “Falcon Heavy”‘nin fırlatılma anı büyük bir heyecanla bekleniyordu.

SpaceX CEO’su Elon Musk, Falcon Heavy ile beraber yeni elektrikli otomobili Tesla Roadster’i de Mars yörüngesinde yol alacak şekilde uzaya gönderdi. Türkiye saatiyle 23:30’da başarıyla gerçekleştirilen fırlatılma anı tüm dünyanın dört bir köşesinde ve internet ortamında canlı olarak yayınlandı.

Mars’a doğru yola çıkan Tesla Roadster’in direksiyon koltuğunda temsili cansız bir manken bulunuyor. Başarılı bir şekilde gerçekleştirilen tarihin en büyük olaylarından biri olarak nitelendirilen Falcon Heavy’nin fırlatılış görüntülerini ve yaşanan büyük heyecana videodan tanık olabilirsiniz.

Ayrıca SpaceX’in Tesla Roadster’in üzerinden gerçekleştirmiş olduğu 4.5 saatlik canlı yayınını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur