Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tesla’nın Çin’de Yapılan Araç Satışlarında Artış Hisseleri Yükseltti

Çin’de yapılan araç satışlarını yüzde 29 artıran Tesla hisseleri açılış öncesinde yüzde 3 civarında yükseldi.
Tesla’nın Çin’de Yapılan Araç Satışlarında Artış Hisseleri Yükseltti
Son Güncelleme: 
Yorum

Ünlü girişimci Elon Musk’ın Tesla’sı, Mayıs ayında ihracat dahil 33,463 Çin yapımı elektrikli araç sattı. Bu Nisan’a göre yüzde 29 artışı temsil etti. China Passenger Car Association verilerine göre Çin’in yeni elektrikli araç satışları Mayıs ayında bir önceki yıla göre yüzde 177 artarak 185 bin otomobile ulaştı.

Tesla’nın Çin satışları piyasalarda da yankı uyandırdı ki hem pazar büyüklüğü hem şirketin yatırımları nedeniyle yakından izlenen verilerden.

Model 3 sedan ve Model Y spor araçlarını Şanghay’da yapan Tesla, Mayıs’ta 11,527 Çin yapımı araç ihraç etti.

Çin haberleriyle Tesla hisseleri açılış öncesinde kayda değer yükseliş kaydetti.
Tesla Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

TSİ 16.15’te yüzde 2,90 kazançla seyrederken görülen Tesla hisseleri, Ocak ayında 900 dolarla rekor kırmıştı. 2021’e 719 dolarla başlarken Nisan ortalarından sonra düşmeye başladı.

Hisseler aylık ve üç aylık bazda ekside performans gösterirken yılbaşından bu yana yüzde 14 civarında değer kaybetti. Bununla birlikte bir yılda yüzde 220 civarında kayda değer derecede primlendi. Piyasa değeri 582 milyar dolarken 52 haftalık hareket aralığı 181 ila 900 dolar oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu