Yatırım yapmaya başla!

Tencent Bulut Platformlarında Retro Oyunların Geleceği Olduğuna İnanıyor

Çin’in önde gelen teknoloji şirketlerinden Tencent, bulut oyun platformlarına kayıtsız kalmıyor. Şirket retro oyunları bulut platformunda sunan Antstream’e yatırım yaptı.
Tencent Bulut Platformlarında Retro Oyunların Geleceği Olduğuna İnanıyor

Oyun dünyasında yaşanan teknolojik gelişmeler, yeni platformların hayatımıza girmesini sağlıyor. Bugün itibariyle kullanıcıların oyun deneyimini yaşamak adına oyun konsolları ya da yüksek performansa sahip PC toplaması gerekiyor. Önümüzdeki yıllarda ise kurulacak yeni platformlar ile bu cihazların karşısında yepyeni bir seçenek belirecek. Teknoloji şirketleri bulut oyun platformları kurmak için kolları sıvamış durumda.

Bu alanda Google, tanıtmış olduğu Stadia ile rakiplerinden bir adım önde bulunuyor. Bununla birlikte Microsoft ve Sony’nin de bu alanda çalışmaları olduğu biliniyor. Bulut platformunda oyunlar şirketlerin kendi sunucusunda bulunacak. Kullanıcılar bu servislere ücretli abone olacak ve oyun hizmetlerimi çevrimiçi olarak alabilecek.

Abonelerin bu servislerden yüksek deneyim elde etmesi için hızlı internet bağlantılarının olması yeterli olacak. Oyun dünyasının bulut akış hizmetlerine yönelik olarak geliştiği şu günlerde sektörü ilgilendiren yeni bir haber gündeme geldi. Çin’in önde gelen bilişim şirketlerinden Tencent. dikkat çeken bir yatırımda bulundu.

Tencent’ten Retro Oyunlara Yatırım

Tencent’ten Retro Oyunlara Yatırım

Çinli teknoloji devi Tencent, dünyanın önde gelen oyun geliştiricilerini bünyesi alında bulunduruyor. Şirket geleceğin oyun teknolojisine ise rakiplerine göre daha farklı bakıyor. Şirket retro oyunlara yönelik çevrimiçi hizmet sunan Antstream’e yatırım yaptı.

İngiltere merkezli şirket retro türündeki oyunları çevrimiçi olarak sunmakta. Şirket Tencent’ten aldığı yatırım ile daha geniş pazarlara açılacak. Antstream Arcade adı verilen hizmet, Commodore 64 ve Amiga gibi unutulmaz bilgisayarlarda iz bırakmış oyunları kullanıcılara sunmakta.

Hizmet şu an için İngiltere ile sınırlı ve aylık 12.5 dolar ücrete sahip. Kullanıcılar yıllık abonelik için taahhüt verirse aylık 9,9 dolar ödüyorlar. Gelen son haberlere göre İngiltere’de sevilen retro oyun servisinin bu yıl içerisinde ABD’deki kullanıcılara sunulacak.

Oyun Devleri de Yatırım Yaptı

Oyun Devleri de Yatırım Yaptı

Retro oyunları kullanıcılara yeniden hatırlatan çevrimiçi servis Antstream’e tek yatırım yapan şirket Tencent değil. Daha önceden dünyanın önde gelen oyun geliştiricilerinin de bu şirkete yatırım yaptığı biliniyor. Bu şirketler arasında Riot Games, Epic Games, Activision, Blizzard, Ubisoft, Paradox Interactive ve Supercell gibi oyun devleri yer alıyor.

Retro oyun hizmeti ile kullanıcılar arkadaşları ile oyun oynama imkanı buluyor. Bununla beraber dünya genelinde başka oyuncular ile bu deneyimi yaşamak mümkün.

Tencent’ten gelen yatırıma dair açıklamalarda bulunan Antstream Arcade CEO’su Steve Cottam, “Tencent’in yolculuğumuza bu kadar erken yatırım yaparak potansiyelimizi anladığı için gerçekten ayrıcalıklıyız. Tencent ailesinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.” diye konuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum