Yatırım yapmaya başla!

Singapurlu Temasek İsrailli Siber Güvenlik Firması Sygnia’yı Satın Aldı!

Singapurlu Temasek, İsrailli siber güvenlik firması Sygnia’yı satın almak için girişimle anlaştı. Ayrıntılar haberimizde;
Singapurlu Temasek İsrailli Siber Güvenlik Firması Sygnia’yı Satın Aldı!

Singapur merkezli yatırım şirketi Temasek’in İsrail merkezli siber güvenlik şirketi Sygnia ile satın alma anlaşması yaptığı belirtildi. Anlaşmanın finansal detayları hakkında bilgi verilmese de konuya aşina olan bir kaynak, Temasek’in siber güvenlik girişimini satın almak için 250 milyon dolar ödeme yapacağını söyledi.

Sygnia’nın bugünkü açıklamasında da girişimin Temasek Holdings tarafından satın alınacağı, anlaşmanın tamamlanmasının imza ve kapanış koşullarına tabi olacağı kaydedildi. Startup şirketi, anlaşma kapsamın operasyon bağımsızlığını sürdürürken Temasek ve portföy şirketleriyle iş birliği yapacağını da dile getirdi.

Diğer taraftan İsrail merkezli siber güvenlik girişiminin kurucusu ve CEO’su olan Shachar Levy’nin şirketin dümeninde kalmaya devam edeceği bildirildi.

Singapurlu Temasek İsrailli Siber Güvenlik Firması Sygnia’yı Satın Alma Ayrıca Shachar Levy satın almaya ilişkin açıklamasında; “Temasek ile uyum sağlamak, siber tehditlerdeki hayaletleri karşılamamız ve kurumlara stratejik destek sağlamamız için yardımcı olurken, küresel erişimimizi daha hızlı inşa etmemize yarayacak” ifadelerini kullandı. Milyarlarca dolarlık yatırım portföyüyle Singapur’un devlet yatırım firması olan Temasek anlaşmanın büyüklüğü hakkında yorum yapmayı reddetse de kaynaklar rakamın 250 milyon dolar olduğunu ileri sürdü.

Bunların yanında Sygnia, hizmetlerinin müşterilere artan güvenlik tehditlerine karşı siber direnç geliştirmelerine yardımcı olduğunun üzerini çizdi.

Sygnia Verdiği HizmetlerÖrneğin girişimin, devasa siber saldırı senaryolarını simüle eden bir hizmetinin olduğu ifade edildi. Kaldı ki bu hizmet karar vericilerin, saldırıların gerçek zamanlı olarak nasıl gerçekleştiğini anlamalarına, şirket içindeki savunmasızlıkları tanımlamalarına ve güvenliklerini güçlendirmelerine olanak tanıyordu.

Levy de bunu vurgulayarak, “halihazırdaki büyüklüğünde siber şu an yeni bir teknoloji alanı, yeni bir savaş alanı ve yeni bir iş alanı, şirketler bugün bir zamanlar orduların ve devletlerin erişim alanı olan yeni bir risk seviyesi ile karşı karşıya” dedi.

Ayriyeten Levy, müşterilerinin isimlerini açıklamayı reddetse de Fortune 100 şirketleri de dahil olmak üzere dünya çapında birçok önemli kuruluşla çalıştıklarını aktardı.

Sygnia CEO AçıklamaAnlaşmanın tamamlanması durumunda girişimin Tel Aviv’de kalmaya devam etmesinin planlandığı, bununla birlikte şirketin Singapur’da var olmasının da planlandığı dile getirildi.

Team8 tarafından başlatılan siber güvenlik girişiminin Temasek dahil teknoloji ve finansal hizmetler sektörlerinde bazı büyük isimler tarafından desteklendiği bilgisi de paylaşıldı. Son olarak, anlaşmanın tamamlanması durumunda Team8’in kurucu ortağı Nadav Zafrir’in de Sygnia’da başkan olarak kalacağı belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum