Yatırım yapmaya başla!

Telegram’ın Android Uygulaması Kullanıcı Dostu Yeni Özellikler Kazandı

Mesajlaşma uygulaması Telegram’ın Android sürümüne kullanıcıların seveceği dört yeni özellik geldi.
Telegram’ın Android Uygulaması Kullanıcı Dostu Yeni Özellikler Kazandı

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile beraber mesajlaşma uygulamaları iletişimde büyük yer tutmaya başladı. Dünya genelinde milyonlarca kişi anlık mesajlaşma uygulamalarını kullanıyor ve yazılı, sesli, görüntülü iletişim kurabiliyor. Yaygın olarak kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp geliyor. WhatsApp’ın karşısında son dönemde rakip olarak Telegram’ın öne çıktığını söyleyebiliriz.

Rusya merkezli mesajlaşma platformu gizlilik odaklı yapısıyla dikkat çekiyor. Bunun yanında pek çok özellik ile kullanıcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Şirket sunduğu deneyimi iyileştirmek adına uygulamasını sürekli güncelliyor. Geçtiğimiz günlerde uygulamaya uzun zamandır beklenen görüntülü arama özelliğinin geleceği duyurulmuştu.

Son olarak Android uygulaması yeni özelliklerin yer aldığı bir güncelleme aldı. Gelen yenilikler arasında arama filtreleri, anonim grup yöneticileri, yeni animasyonlar ve kanal yorumları yer alıyor.

Android Uygulaması Güncellendi

Android Uygulaması Güncellendi

Son dönemde yükselişi ile dikkat çeken Telegram için yeni özellikler sunulmaya devam ediyor. Android sürümüne gelen son güncelleme ile arama filtreleri, grup yöneticileri, animasyonlar ve kana yorumları kullanıcılara sunuldu. Telegram’da uzun zamandır içerik aramaya yönelik bir aracın eksikliği hissediliyordu. Arama filtreleri özelliği ile kullanıcılar sohbetler içerisinde detaylı aramalar yapabilecek.

Aramalar belirli bir zaman dilimine göre olmanın yanı sıra, bağlantı, medya ve dosya özelinde de yapılabilecek. Mesajlaşma uygulamasına gelen bir diğer yenilik ise anonim grup yöneticileri oldu. Bu özellik sayesinde yöneticiler kimliklerini gizleyerek gruplarda mesajlaşmayı sürdürebilecek. Bunun için ‘Anonim Kal’ ayarının etkinleştirilmesi gerekiyor. Özelliğin kapatılması ile beraber yine kullanıcılar kendi adları ile sohbete devam edebilir.

Android sürümüne gelen diğer yenilikler ise kanal yorumları animasyonlar oldu. Kanal yorumları özelliği sayesinde bir gruba gönderilen mesajların tek bir başlık altında cevaplamak mümkün olacak. Bu sayede çok kalabalık olan gruplarda yaşanan tartışmaların birbirine karışmaması amaçlanıyor.

Mesajlaşma devi ayrıca Android sürümünde bulunan animasyonlara yenilerini ekledi. Ayrıca hareketli emojiler de gelen yenilikler arasında yer alıyor. Tüm bu özellikleri kullanmak için Telegram’ın Android uygulamasını son sürüme yükseltmek yeterli olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum