Yatırım yapmaya başla!

Tarantino Yeni Senaryosunu Tamamladı! Skandalın Ardından Hangi Stüdyoyla Anlaşacak?

Sinema dünyasının efsanevi yönetmenleri arasındaki Quentin Tarantino, yeni filminin senaryosunu tamamladı. Peki, Weinstein'la çalışmayacak olan yönetmen, şimdi kimle çalışacak?
Tarantino Yeni Senaryosunu Tamamladı! Skandalın Ardından Hangi Stüdyoyla Anlaşacak?

Hollywood’un en aykırı yönetmeni diyebileceğimiz Quentin Tarantino, heyecanla beklenen dokuzuncu filminin senaryosunu tamamladı. Geçtiğimiz Eylül ayında iki film daha çekip yönetmenliğe veda edeceğini duyuran ve bu nedenle yeni filmi sinemaseverler için daha da değerlenen Tarantino, #9 şeklinde nitelenen filminin senaryosunu bitirdi.

Fakat Harvey Weinstein ile ilgili cinsel taciz skandalı, Tarantino’yu yeni bir stüdyo arayışına sürükledi. Sonuçta; başarılı yönetmen Rezervuar Köpekleri isimli ilk uzun metrajlı filminden bu yana Harvey Weinstein’la çalışıyordu. Ve yaşanan gelişmeler sonrası Weinstein’la tüm bağlarını kopartmak durumunda kaldı.

Yeni filmi için stüdyo arayışına giren Tarantino, Disney dışındaki bütün seçeneklere açık olduğunu belirtti.

Tarantino, Disney dışındaki bütün seçeneklere açık olduğunu belirttiÖte yandan; yeni senaryosu için yapımcı olarak 2018’de 80 yeni film hedefleyen Netflix ya da Amazon gibi online medya sağlayıcıları tercih etmeyeceğini de duyurdu. Çünkü sinefillerin geleneksel bir film stüdyosunu hiçbir şeye değişmediklerini söyledi.

Peki, Quentin Tarantino’nun sondan bir önceki filmi hakkındaki diğer detaylar neler?

Charles Manson cinayetlerini konu alacak.Aslına bakarsanız; 1960’ların sonu veya 1970’lerin başında Los Angeles’ta geçecek hikayenin Charles Manson cinayetlerini konu alacağını daha önce duyurmuştuk. Ancak edindiğimiz yeni bilgilere göre; bu filmi yalnızca Charles Manson’a odaklamak yanlış. Yani nasıl ki Tarantino’nun Soysuzlar Çetesi’ni bir Adolf Hitler filmi olarak tanımlayamıyorsak, #9’u da bir Charles Manson filmi olarak tanımlayamayacağız.

Deadline’ın haberine göre bir filmle kıyaslanacaksa ödüle doymayan Ucuz Roman’a denk tutulabilecek film, onunla benzer nitelikler taşıyacak.

Tarantino'nun yeni filmi detaylarAyrıca cinayete kurban gitmiş ünlüler dediğimizde aklımıza ilk gelenlerden olan güzel Sharon Tate’i büyük ihtimalle Margot Robbie canlandıracak. İlaveten; söylenene göre Tarantino’nun yeni filminde Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio da yer alacak.

Ancak oyuncu kadrosu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadığını da belirtelim. Diğer taraftan, Brad Pitt önümüzdeki yıl David Fincher ile yeniden bir araya geleceği Dünyalar Savaşı Z 2 filmi ile meşgul olacağı için kuvvetle muhtemel Tarantino’nun yeni filmine vakit ayıramayacak.

Usta yönetmenler ve favori oyuncuları listesinin vazgeçilmezlerinden olan Tarantino ile Samuel L. Jackson ikilisi ise % 99 ihtimalle yine beraber olacak.

 Tarantino ile Samuel L. Jackson ikilisi yine ayrılmayacak.

Kısacası; çok kısa süre sonra anlaşmaların yapılacağı yeni Tarantino filmi, daha şimdiden sinemaseverleri etkilemeyi başardı diyebiliriz. Neticede; #9 konusundan oyuncularına, taşıdığı sondan bir önceki niteliğinden aykırı yönetmenin imzasına varana kadar her yönüyle ayrı bir cazibe taşıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum