Yatırım yapmaya başla!

Suudi Enerji Bakanı: Trump Orta Doğu’da İstediği Her Şeyi Yapabilir

Suudi Arabistan Enerji Bakanı Prens Abdülaziz bin Selman, Trump’ın Orta Doğu eylemleri hakkında istediği her şeyi yapabileceği yönünde yorum yaptı.
Suudi Enerji Bakanı: Trump Orta Doğu’da İstediği Her Şeyi Yapabilir

Suudi Arabistan Enerji Bakan, bugünkü bir açıklamasında Trump’ın Orta Doğu eylemleri hakkında istediği her şeyi yapabileceği yönünde yorum yaptı.

Başkan Donald Trump’ın uluslararası güvenlik söz konusu olduğunda istediği gibi davranabileceğini dile getiren Prens Abdülaziz bin Selman, Suudi Arabistan’ın Dhahran şehrinde düzenlenen Uluslararası Petrol Teknolojisi Konferansı’nda (IPTC); “Amerika Birleşik Devletleri başkanı Amerika Birleşik Devletleri başkanıdır, ne isterse yapabilir” dedi.

Onun kesinlikle kendisine ya da o odadaki hiç kimseye karşı sorumlu olmadığını da sözlerine ekledi.

Abdülaziz’in yorumları, enerji piyasası katılımcıları Orta Doğu’daki artan gerilimlere odaklanmış durumdalarken geldi.

Suudi Enerji Bakanı: Trump EylemleriABD’nin İranlı General Kasım Süleymani’yi öldürmesi ve ardından İran’ın Amerikan üslerini saldırması üzerine endişeler artmıştı. İran lideri Hamaney, o zamandan sonra füze saldırılarının ABD’nin yüzüne bir tokat gibi çarptığını ancak bu tür askeri eylemlerin yeterli olmadığını aktardı. Durum gerginliğini korusa da her iki taraf da son günlerde çatışmayı yoğunlaştırmaktan kaçınmaya çalıştı.

Gelişmeler üzerine konuşan Suudi Enerji Bakanı, ABD’nin stratejik bir ortak olduğunu ve uluslararası güvenlik açısından büyük bir rol oynadığını dile getirdi. Ve kendilerini böyle bir duruma katılmaya uyun gördükleri şekilde hareket etmeyi ABD’deki dostlarına bıraktıklarını kaydetti.

Bununla birlikte; “Bölgemizde gerilimler yüksek kaldıkça, krallık istikrarlı petrol piyasaları sağlamak için elinden geleni yapmaya devam edecek” dedi.

Göreve geçen yıl atanan Suudi bakan, o dönemlerde yaptığı bir açıklamada da; “Başkan başkandır. İstediği her şeyi tweetleme hakkına sahip” demişti. Aralık ayında verdiği bir demeçte de ABD’li kaya petrolü üreticilerini savunmasıyla dikkat çekmişti.

“ABD’li kaya petrolü üreticileri yanlış bir şey yapmadılar, daha fazla varil ürettiler, ABD’yi enerji gereksinimleri açısından haritaya koydular, ekonomiyi büyütüyorlar, işler yaratıyorlar.” diyen Abdülaziz bin Selman, ABD üretimiyle ilgili endişeli olmadığını bildirmiş, hatta ülkenin olağanüstü bir iş çıkardığını söylemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.


Okur Yorumları
  1. sudıler demım yonetıcılerı gıdın amerkaya karılık yapın o sıze yakısır boyle adı devlet yok

  2. Sizin gibi zeka seviyesi sıfır köpekleri olmasa, nasıl yapabilecek? Abd den önce, sizi ortadan kaldırmak gerek… Ne yazık ki, Müslümanım diyen 1 sürü salak da, haçlıların köpekliğini yapan bu itlere destek olur,tıpkı,son halifenin ingilizler için çalıştığı hatta İngiliz savaş gemisi ile ülkeden kaçtığı gibi… İnşallah bunlar da Müslüman coğrafyasından çeker gider 1 an önce de, hem coğrafyada akan Müslüman kanı durur hem de bu köpekler layık oldukları haçlı topraklarında geberir gider


Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum