Yatırım yapmaya başla!

Spotify Uzaktan Çalışma Sistemini Yıl Sonuna Kadar Sürdürecek

Müzik servisi Spotify çalışanlarının yıl sonuna kadar evden çalışmaya devam edebileceğini açıkladı.
Spotify Uzaktan Çalışma Sistemini Yıl Sonuna Kadar Sürdürecek

Dünyanın önde gelen müzik servisi olarak karşımıza çıkan Spotify, milyonlarca kişi tarafından beğeniyle kullanılıyor. İsveç merkezli müzik uygulaması kullanıcı sayısını her geçen gün daha da artırıyor. Şirket bu artışı sağlamak adına yeni kararlar almaya devam ediyor. Müzik servisi geçtiğimiz günlerde ücretli abone olacaklar için ücretsiz deneme süresini artırma kararı almış ve kullanıcıların büyük beğenisini toplamıştı.

Son rakamlara göre Spotify 130 milyon ücretli kullanıcıya hizmet veriyor. Bu hizmetin sağlanması için şirket bünyesinde çok sayıda çalışan bulunuyor. Dünya genelinde etkisini fazlasıyla gösteren Corona virüsü, iş sektöründe de önemli değişikliklerin yaşanmasına neden oldu. Çok sayıda şirket çalışanlarını evlerine göndermek durumunda kaldı.

Son günlerde dünyanın pek çok ülkesinde yeni vaka sayısının azalması ile beraber normalleşme planları yapılıyor. Bazı şirketler ofislerini açmaya hazırlanıyor. Evden çalışma modeli ile devam eden şirketler arasında Spotify da yer alıyor. Müzik servisi çalışanların yıl sonuna kadar evlerinde kalabileceğini açıkladı.

Spotify’dan Evden Çalışma Kararı

Spotify’dan Evden Çalışma Kararı

Son günlerde pek çok şirketin evden çalışma modellerini gözden geçirdiğine tanık oluyoruz. Bu şirketlerden sonuncusu ise Spotify oldu. Bir şirket yetkilisi bu konuyla ilgili yaptığı açıklamasında çalışanlarının yıl sonuna kadar evden çalışmayı sürdürebileceklerini söyledi.

Yetkili açıklamasında, “Bugünün erken saatlerinde, dünya çapındaki tüm Spotify çalışanları için evden çalışma uygulamamızı genişlettiğimizi duyurduk. Bizler, her şehrin yerel yönetim rehberini izleyeceğiz ve şehirler güvenli hâle geçince kademeli olarak ofislerimizi açacağız. Çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği en büyük önceliğimiz. Hiçbir çalışanımızın ofise gelmesi gerekmiyor ve isterlerse yıl sonuna kadar evden çalışmayı seçebilirler.” ifadelerine yer verdi.

Şirketler Evden Çalışma Kararını Gözden Geçiriyor

Şirketler Evden Çalışma Kararını Gözden Geçiriyor

Popüler yayın servisinin dünya genelinde 79 ülkede ofisleri bulunuyor. Bu ofislerdeki toplam çalışan sayısı 4.405 olarak açıklandı. Şirket çalışanlarının yarısına yakını ABD’de bulunuyor. Kalan çalışanların büyük bölümü ise şirketin merkezi olan İsveç’te çalışıyor. Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren diğer şirketler de evden çalışma konusunda yeni kararlar alıyor.

Facebook ve Google çalışanlarının yıl sonuna kadar evlerinde kalabileceğini açıkladı. Facebook geçtiğimiz günlerde çalışanlarının bir bölümünün ise ofislere dönmeye hazırlandığını duyurmuştu. Twitter ise isteyen çalışanların kalıcı olarak evden çalışma modelini sürdürebileceğini açıkladı.

Spotify geçtiğimiz günlerde Corona virüsünün olumsuz etkileri nedeniyle işe alım sürecinde yavaşlatmaya gideceğini açıklamıştı. Alınan bu karar ile iş gücünde yüzde 30 oranında bir azaltmaya gidildi. Bir şirket yetkilisi ise işe alım sürecinin devam ettiğini ve ilerleyen süreçte yüzde 15 artış sağlanacağını söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum