Yatırım yapmaya başla!

Spotify Ücretli Abone Olacaklar için Ücretsiz Deneme Süresini Artırdı

Müzik servisi ilk kez abone olacaklar için ücretsiz deneme süresini 3 aya çıkardığını duyurdu.
Spotify Ücretli Abone Olacaklar için Ücretsiz Deneme Süresini Artırdı

İnternetin ve mobil cihazların son yıllarda yaygınlaşması ile beraber dijital servislerin hayatımıza girdiğine tanık oluyoruz. Müzik servisleri de bu alanda oldukça yüksek bir paya sahip. Bu amaca yönelik olarak hizmet veren uygulamaların başında ise Spotify geliyor.

Her ne kadar Apple Music, YouTube Music gibi rakipleri olsa da Spotify’yın kullanıcı sayısı ile rakiplerinin açık ara önünde olduğunu söyleyebiliriz. Son rakamlar platformun ücretli kullanıcı sayısının 130 milyon rakamını geçtiğini gösteriyor. Servise ücretli ve ücretsiz olarak abone olmak mümkün.

Tabi premium hesap kullanıcılar reklamsız gösterim, çevrimdışı dinleme gibi önemli ayrıcalıklardan yararlanabiliyor. Dijital servislerin büyük bölümü ilk kez abone olacak kullanıcılara ücretsiz deneme imkanı sunuyor. Spotify, YouTube Premium, Apple Music ve Netflix gibi pek çok platformun belirlediği ücretsiz deneme süreleri mevcut. Spotify aldığı yeni karar ile ücretsiz deneme süresini artırdığını duyurdu.

Spotify’a Premium Abone Olacaklara Güzel Haber

Spotify’a Premium Abone Olacaklara Güzel Haber

Spotify’da ücretli abonelik hizmeti almak isteyenler Aile, Öğrenci ve Bireysel paketleri seçebiliyor. Bu paketlere ilk kez abone olacaklar bugüne kadar bir ay süre ile ücretsiz deneme imkanına sahip oluyordu. Ancak alınan yeni karar ile bu süre 3 aya çıkarıldı.

14 Nisan tarihinden önce bireysel premium aboneliğini iptal eden kullanıcılar, tekrar abone olmak istediklerinde 3 ay süreyle servisi ücretsiz olarak kullanabilecek. İsveç merkezli müzik servisinin 14 Nisan tarihini baz almasında, Corona virüsü nedeniyle yaşanan gelir kaybının telafi etmek istemesinin rol oynadığı belirtiliyor.

COVID-19’un Kaybı Telafi Edilmek İsteniyor

COVID-19'un Kaybı Telafi Edilmek İsteniyor

Şirket geçtiğimiz günlerde 2020 yılının ilk çeyrek raporunu açıklamış ve gelirlerini yüzde 22 oranında artırmıştı. Buna rağmen ABD’de aboneliğini iptal ettiren kullanıcıların önemli bir bölümünün Corona virüsünü sebep gösterdiği belirtiliyor.

Şirketin bu süreçte kaybettiği kullanıcıları yeni kampanyası ile geri kazanmak istediği anlaşılıyor. 3 aylık ücretsiz deneme süresi imkanı 30 Haziran tarihine kadar geçerli olacak.

Bu tarihten sonra platforma abone olacaklar yine 1 ay ücretsiz deneme süresi imkanından yararlanacak. İnsanların COVID-19 etkisiyle harcamalarını azaltma yönüne gittiği şu günlerde Spotify’ın sunduğu 3 aylık ücretsiz deneme süresi şirkete olumlu yansıyacaktır. Spotify’da ücretli abonelik işlemleri bu adresten gerçekleştirilebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum