Yatırım yapmaya başla!

Spotify Sanatçıların Çalma Listelerindeki Dinlenme Verisini Kaldırıyor

Müzik servisi Spotify, sanatçı sayfasında bulunan bir veriyi kaldırmaya hazırlanıyor.
Spotify Sanatçıların Çalma Listelerindeki Dinlenme Verisini Kaldırıyor

İsveç merkezli dijital müzik uygulaması Spotify, günümüzde en çok kullanılan platformların başında geliyor. Toplam kullanıcı sayısı 230 milyonu aşan müzik servisi yeni özellikler ve düzenlemeler yapmaya devam ediyor. Kullanıcı dostu özellikler ile adından söz ettiren şirket sanatçılara da büyük gelir sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde şirketin sevilen hikayeler özelliğini kendi uygulaması için test ettiği ortaya çıkmıştı. Müzik servisi bu sefer sanatçı sayfasında bir düzenlemeye gidiyor.

Kullanıcılar dinledikleri sanatçıların sayfasına giderek onlarla ilgili pek çok bilgiye ulaşabiliyor. Pek çok kişi de Spotify aracılığı ile yeni sanatçıları ve şarkıları keşfedebiliyor. Sanatçı kaç kişi tarafından takip ediliyor şarkıları ne kadar dinlenmiş gibi veriler, ilk kez dinleyeceklere fikir veriyor. Spotify bu özelliklerden birisini kaldırma kararı aldı. Sanatçıların çalma listelerinde ne kadar dinlendiğine dair bilgiye artık yer verilmeyecek.

Sanatçı Sayfasına Yeni Düzenleme

Sanatçı Sayfasına Yeni Düzenleme

Spotify’ın sanatçı sayfası içerisinde yer alan ancak çok fazla ilgi görmeyen bir bölümü kaldıracağı ortaya çıktı. Hakkında bölümünde bulunan sanatçının hangi çalma listesinde ne kadar dinlendiğini gösteren bir veri mevcut. Bu veri Keşfedildiği Tarih başlığının altında yer alıyor. İlgili özelliğin kaldırıldığını bir macOS kullanıcısı keşfetti. Spotify forumunda bu durumu paylaşan kullanıcıya şirketten de yanıt geldi.

Spotify adına açıklama yapan bir moderatör “Gelecekte bu bilgi yalnızca sanatçılarla paylaşılacak ve herkese açık olmayacak” cevabını verdi. Spotify’ın ilgili özelliği tam olarak ne zaman kullanımdan kaldıracağı bilinmiyor. Sanatçıların çalma listelerinde aldığı etkileşim oranı artık sadece o kişiler ile paylaşılacak ve dışarıdan görüntülemek mümkün olmayacak. Sanatçı sayfasında ‘Keşfedildiği Tarih’ başlığında bulunan ‘Hakkında’ sekmesi üzerinden ‘Burada Dinleniyor’ bölümünden ilgili bilgiye ulaşmak mümkün.

Özellik sanatçıların hangi ülkelerde ya da illerde dinlendiğine dair verileri paylaşıyordu. Önümüzdeki günlerde bu bilginin Spotify’a dair tüm platformlardan kaldırılması bekleniyor. Bununla beraber dinleyiciler merak ettikleri sanatçıların aylık ne kadar dinlendiğine dair bilgileri görebilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum