Yatırım yapmaya başla!

Spotify Salgından Olumsuz Etkilenen Sanatçılar için Harekete Geçti

Popüler müzik servisi Spotify, sanatçıların zararını telafi edecek bir program başlatıyor.
Spotify Salgından Olumsuz Etkilenen Sanatçılar için Harekete Geçti

Dijital müzik uygulaması Spotify, günümüzde bu aktivite için kullanılan en popüler uygulamalardan biri haline geldi. İsveç merkezli çevrimiçi müzik uygulaması toplamda 270 milyonu aşkın kullanıcıya ulaşıyor. Son verilere göre bu kullanıcı kitlesinin 124 milyonu ise ücretli olarak hizmet alıyor. Yayın servisi kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sunmak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor.

Bilindiği üzere son dönemde koronavirüs pandemisi tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Salgın nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 21.300 geçti. 472 bin kişi ise bu salgına yakalanmış oldu. Ülkemizde de son günlerde vaka ve ölüm sayısının arttığına tanık oluyoruz.

Hızla yayılan Corona virüsü sosyal hayatı da fazlasıyla olumsuz etkilemiş durumda Pek çok ülkede hayat durma noktasına geldi. Sinema, cafe, tiyatro konser gibi pek çok sosyal etkinlik düzenlenmiyor ve erteleniyor. Tabi bu durum sanatçılar için de büyük bir zarar yaratmış durumda. Spotify bu zararı telafi etmek adına yeni bir program başlattığını duyurdu.

Spotify’dan Bağış İmkanı

Spotify’dan Bağış İmkanı

Corona virüsü sanatçıların neredeyse tüm etkinliklerini iptal etmesine neden oldu. Sanatçılar konserlerini iptal ediyor ve festivallere katılamıyor. Bu da maddi olarak büyük bir kayıp yaratıyor. Spotify bu zararı bir nebze de olsa telafi etmek adına yeni bir bağış kampanyası başlatıyor.

Kullanıcılar sevdikleri sanatçılara profil sayfalarından bağışta bulunabilecek. Yapılan bağışlar sanatçının kendisine ve bağlı olduğu organizasyona doğrudan aktarılacak. Dolayısıyla Spotify’ın bu kampanya üzerinden herhangi bir komisyon almayacağını söyleyebiliriz.

Günümüzde sanatçıların kazançlarının büyük bölümünü vermiş olduğu konserlerden sağladığını düşünecek olursak, Spotify’ın bu anlamda önemli bir işe imza attığı görülüyor. Şirket ayrıca Help Musicians, PRS Foundation ve Recording Academy’s Musicares gibi büyük kuruluşların abonelerinin bağış yapmaya teşvik ediyor.

Spotify Müzik Sektörünü Destekleyecek

Spotify Müzik Sektörünü Destekleyecek

Spotify’dan konuyla ilgili açıklamada, , “Corona virüsü pandemisi, Spotify sanatçılarını derinden ve olumsuz yönde etkiliyor. Biz de bu yaratıcı topluluk için nasıl destek olabileceğimizi düşündük. Spotify, müzisyenleri hayranlarıyla bir araya getirmekte önemli bir rol oynasa da, birçok gelir kaynağı bu kriz nedeniyle tamamen kesintiye uğradı veya durduruldu.” ifadelerine yer verildi.

Bununla beraber Facebook, YouTube Music gibi farklı platformlar da benzer desteklerde bulunmak adına MusiCares gibi şirketler ile iş birliği yapıyor. Kurulan ortaklık sayesinde toplanan bağışlar ile sanatçılara destek olunması sağlanacak. Bununla beraber prodüksiyon ekipmanları, teknisyen ve diğer çalışanlara da maddi destek yapılmış olacak. İsveç merkezli dijital müzik servisinin yeni bağış programını önümüzdeki günlerde hayata geçirmesi bekleniyor.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum