Yatırım yapmaya başla!

Spotify Reklamlara Sesli Etkileşim Özelliği Ekleyecek

Spotify ücretsiz kullanıcıları için yaptığı reklam gösterimleri ile sesli iletişim kurma imkanı sağlayacak.
Spotify Reklamlara Sesli Etkileşim Özelliği Ekleyecek

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik platformu olan Spotify’ın abonelerinin büyük bölümü ücretli servis kullansa da önemli bir kitle ise ücretsiz olarak uygulamayı kullanıyor. İsveçli müzik servisi geçtiğimiz günlerde ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı ve 100 milyon ücretli aboneye ulaştığını duyurdu. Milyonlarca kullanıcı ise halen ücretsiz olarak hizmet almaya devam ediyor.

Bilindiği üzere Spotify, ücretsiz hesap kullanan abonelerine reklam gösterimi yapıyor ve bu sayede gelir elde ediyor. Şirket ücretsiz abonelerini ilgilendirecek yeni bir özelliği test etmeye başladı. Reklam deneyimini artırmak adına çalışmalar yapan müzik servisi, sesli etkileşim sağlamaya hazırlanıyor.

Reklam ile Kullanıcı Arasında Sesli İletişim

Reklam ile Kullanıcı Arasında Sesli İletişim

Popüler platformun üzerinde çalıştığı yeni özellik ile ücretsiz kullanıcıların reklam deneyimini geliştirmek istediği görülüyor. Şirket ABD’de sınırlı sayıda kullanıcı grubu üzerinde reklamların sesli olarak yönetebileceği bir özellik üzerinde çalışıyor. Yeni özelliğin kullanılması için uygulamada mikrofon izninin verilmiş olması gerekiyor. Şu an ikin sadece 2 reklam ile yapılan testlerde kullanıcılar sponsorlu çalma listelerine yönlendiriliyor.

Bu yönlendirmenin olması için kullanıcının reklam sırasında “Şimdi Çal” diyerek çağrıda bulunması gerekiyor. Eğer herhangi bir talep gelmez ise mikrofon kapatılıyor ve reklam kaldığı yerden yayınlanmaya devam ediyor. Spotify’ın üzerinde çalıştığı özellik kullanıcılar kadar reklam veren işletmeleri de yakından ilgilendiriyor.

Özelliğin Yaygınlaşması Bekleniyor

Özelliğin Yaygınlaşması Bekleniyor

Şirket konuyla ilgili yaptığı açıklamada ”Son zamanlarda ‘ekran detoksu’ yapan müşterilerin sayısı her geçen gün artıyor. Buna bağlı olarak, pazarlamacılar da hedeflerine ulaşmak ve kitlelerle temas etmek için yeni yollar bulmaya çalışıyor.” ifadelerinde bulundu.

Yeni reklam uygulaması henüz test sürecinde ve önümüzdeki günlerde tüm platforma yayılması bekleniyor. Ayrıca Spotify, yeni reklam uygulamasından memnun kalmayan ve çıkmak isteyen kullanıcılara izin veriyor. Test sürecini sonlandırmak için ayarlar menüsünden “Sesli Etkileşimli Reklamlar” seçeneğini pasif hale getirmek yeterli.

Podcast Yayınları Çalma Listelerine Geliyor

Podcast Yayınları Çalma Listelerine Geliyor

Şirketin üzerinde çalıştığı bir diğer özellik ise podcast yayınlarını ilgilendiriyor. Gelen son habere göre bir grup kullanıcı üzerinde test süreci başladı ve ‘Keşfet’ kısmında podcast yayınlarına yer verilecek. Bu özellik sürücüler ve uzun yolculukta Spotify kullanan kullanıcılar, podcast yayınlarını görebilecek. Görüntülenecek podcast yayınlarının ağırlıklı olarak haber odaklı olması bekleniyor.

Şirket açıklamasında aceleci davranmadığını belirtiyor ve “Her zaman yeni ürünler ve deneyimler test ediyoruz. Bu özelliklerimiz de test aşamasında. Şu an konuşmak için erken.” ifadelerine yer veriyor. Özellik eğer test kullanıcıları tarafından olumlu not alırsa resmi sürüm için yayınlanacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum