Yatırım yapmaya başla!

Spotify Reklam Engelleyici Eklenti Kullananları Engellemeye Hazırlanıyor

Çevrimiçi müzik servisi Spotify, reklam engelleyici kullanan kullanıcıların hesaplarını kullanım dışı bırakmaya hazırlanıyor.
Spotify Reklam Engelleyici Eklenti Kullananları Engellemeye Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi Spotify, almış olduğu kararlar ile milyonlarca kullanıcısını yakından ilgilendirecek değişikliklere imza atıyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile ücretli kullanıcı sayısının 100 milyona yaklaştığını açıklayan çevrimiçi müzik servisi, bu sefer ücretsiz kullanıcılarının canını sıkacak bir karar aldı.

Şirket dün itibariyle topluluk kurallarını güncelledi ve yeni kurallar arasında ilginç bir karar göze çarpıyor. Bilindiği üzere ücretsiz kullanıcılara Spotify tarafından sürekli reklam gösterimi uygulanıyor. Ancak bazı kullanıcılar Adblock benzeri üçüncü parti reklam engelleyici eklentiler kullanarak bu reklam gösterimlerini engelleyebiliyor. Ancak popüler müzik servisi almış olduğu karar ile bu durumun önüne geçmeye hazırlanıyor.

Reklam Engelleyici Kullananlara Kötü Haber

Reklam Engelleyici Kullananlara Kötü Haber

İnternet ortamında pek çok programda olduğu gibi Spotify’daki reklam gösterimlerinin önüne geçen üçüncü parti uygulamalar mevcut olmakta. Bu durum haliyle şirketin gelirlerinde kesintiye neden oluyor. Ancak şirket bu durumun önüne geçmek için topluluk kurallarını yeniden güncelledi. Son dönemde reklam engelleyici uygulamaların kullanım oranında bariz artış olduğunu gözlemleyen yetkililer, bu kullanıcıları platformdan uzaklaştırmaya hazırlanıyor.

Bundan böyle Spotify’ın reklam engelleyici uygulamalara geçit vermeyeceği görülüyor. Hizmet şartları politikasını güncelleyen Spotify, reklam engelleyici kullanıldığı tespit edilen hesapların 1 Mart 2019 tarihinden itibaren devre dışı bırakılma tehlikesiyle karşı karşıya kalacağını açıkladı.

Spotify’ın almış olduğu bu karardan Adblock ve Admuter gibi pek çok eklenti doğrudan etkilenmiş olacak. Söz konusu uygulamaları 1 Mart tarihinden itibaren açık bırakan kullanıcıların hesapları kalıcı olarak kapatılabilir. Şirketin almış olduğu bu kararda, reklam engelleyici kullananların sayısında yaşanan artış başrol oynuyor. Yapılan araştırmalara göre 2018 yılından itibaren reklam engelleyici kullananların sayısının 2 milyonu bulduğu belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum